Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano przez Majka Delura w Edukacja

Ślubowanie w SP353

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań - uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami oraz zaproszonymi Gośćmi.

W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 353 odbyło się pod koniec października.

Uroczystość tę uświetniła premiera filmu promującego naszą szkołę, w realizacji której brali udział uczniowie wszystkich klas, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz nasi ubiegłoroczni absolwenci. Przedstawiliśmy w nim zajęcia odbywające się w szkole, nasze pasje i wszystko to, czym żyje cała społeczność szkolna. Pokaz premierowy oglądaliśmy z zapartym tchem. Potem rozległy się gromkie brawa. W filmie, w głównych rolach występują dzieci, ale w jego realizację zaangażowani byli także Rodzice, którzy pomagali w przygotowaniu rekwizytów i strojów. Państwo Diana i Krzysztof Kadłubowscy oraz Pan Tomasz Deblessem pokierowali całością przedsięwzięcia, a także nakręcili i zmontowali film. Koordynacji całości podjął się nauczyciel muzyki Pan Tomasz Piotrowski.

Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy filmowej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu, z realizacji którego jesteśmy bardzo dumni!

Lipdub – bo o nim tu mowa, jest już dostępny na szkolnej stronie internetowej. Każdy może podziwiać efekty naszego przedsięwzięcia, którym żyła przez jakiś czas cała społeczność naszej szkoły.

W dniu premiery filmu i Ślubowania Pierwszoklasistów już od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści, a także uczniowie wszystkich klas ubrani w stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych 129 Pierwszaków.

Występ artystyczny uczniów klas pierwszych, z dumą zaśpiewany hymn Polski, recytacja patriotycznego wiersza „Kto Ty jesteś?”, trzepoczące biało-czerwone flagi, złożenie uroczystego Ślubowania oraz przyjęcie odpowiedniej postawy podczas Pasowania wzbudziły w nas wzruszenie i dumę. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania - bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami. Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Po uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną oraz dyplom wraz z drobnymi upominkami od Rodziców i Kolegów z klas trzecich.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

Wychowawcy klas pierwszych:
Majka Delura, Beata Orlińska, Magdalena Kruk, Bernadeta Duszczyk, Łukasz Trawczyński

Majka Delura