Styczeń w Ośrodku Kultury Wesoła i filii Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Baśniowo, karnawałowo i muzycznie – tak będzie w styczniu w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy i Ośrodku Działań Twórczych Pogodna.

Ośrodek Kultury Wesoła

7 stycznia w godz. 10.00-11.30 w Ośrodku Kultury zabrzmią dźwięki perkusji podczas Otwartych Warsztatów Perkusyjnych, które poprowadzi Ryszard Rutkowski. Warsztaty organizowane są dla dzieci w wieku szkolnym. Celem jest przybliżenie podstawowych zasad gry na instrumentach perkusyjnych. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Dzień później, tj. 8 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Bal Karnawałowy skierowany do dzieci w wieku 4-8 lat. W programie tańce i mnóstwo zabaw. Wydarzenie to poprowadzą: Urszula Kowal-Gajewska i Aleksandra Kowal-Brzozowska. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w siedzibie Ośrodka od 2 stycznia. Ale to nie wszystko co przygotowaliśmy dla najmłodszych.

W styczniu odbędą się kolejne „Spotkania z muzyką”. W tym miesiącu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na koncert Filharmonii Narodowej pt. „Smakołyki na cztery smyki”. Zostało przygotowanych wiele smyczkowych smakołyków. Znajdują się wśród nich utwory napisane na dwa, trzy lub cztery instrumenty kwartetowej rodziny, kompozycje taneczne, ilustracyjne i muzyczne zabawy. Nie zabraknie też filmowych przebojów, które poprowadzą dzieci w świat baśni, fantazji i uśmiechu. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale gorąco zapraszamy też mamy z dziećmi 13 stycznia o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Miłośników podróży chcemy zaprosić na wyprawę do Rumunii. 21 stycznia o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Andrzejem Pasławskim, który przedstawi slajdy i opowie z czym kojarzy się Rumunia. Poznamy kulturę, obyczaje oraz zajrzymy do kilku miast i zamków. A to wszystko przy sporej dawce humoru.

W ostatnią niedzielę stycznia zapraszamy na koncert jazzowy w wykonaniu zespołu The New Warsaw Trio. W świat muzyki jazzowej w dniu 29 stycznia o godz. 17.00 wprowadzi nas trzech utalentowanych instrumentalistów - Konrad Kubicki, Przemysław Skałuba oraz Rafał Grząka.

Styczeń w filii „Pogodna”

7 stycznia o godz. 13.00 zapraszamy na warsztaty fotografii pt.: „Jak fotografować dzieci”, które poprowadzi Najka – Ilona Szymańska. Artystka specjalizuje się w fotografii rodzinnej, ciążowej i dziecięcej. W programie warsztatów m.in. o kompozycji, niezbędnych dodatkach, budowaniu nastroju oraz o tym, jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Zapraszamy serdecznie wszystkie mamy, tatusiów, babcie i dziadków, ciocie i wujków. Obowiązują zapisy od 2 stycznia.

Tego samego dnia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami do świata baśni. „Baśniowa sobota” to cykl spotkań w scenerii prosto z bajki. W styczniu pozostaniemy w magicznym i świątecznym klimacie. Przyjrzymy się ozdobom na pięknie udekorowanej choince w pewnym domu. Kiedy dzieci kładą się spać zabawki ożywają i przeżywają swoje przygody. Naszym bohaterem będzie niepozorny rybaczek wiszący na najniższej gałązce, który ma wielkie marzenie. Jakie? Dowiecie się już 7 stycznia. Spotkania prowadzi Alicja Kubas. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 2 stycznia.

W tym miesiącu odbędzie się Jubileusz pracowni Rysunku i Malarstwa działającej w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Elżbiety Lipiec. Sekcja powstała jako jedna z pierwszych w filii. Talenty młodych artystów zostały powierzone w opiekę znakomitej instruktorce, Pani Elżbiecie Lipiec. Bardzo szybko uczniowie pokazali swoje zdolności, bo już w kwietniu 2008 r. mogli się pochwalić swoją pierwszą wystawą. Wyobraźnia i pasja tworzenia powodowała, że z miesiąca na miesiąc i z roku na rok prace stawały się coraz piękniejsze, a artyści dojrzalsi. Pracownia tętniła życiem i radością tworzenia, nasi uczniowie wielokrotnie zostawali laureatami w konkursach lokalnych i ogólnopolskich. Jesteśmy pewni, że kiedyś zobaczymy ich prace w znanych galeriach. Dziękujemy Pani Instruktor Elżbiecie Lipiec za wielkie zaangażowanie w pracę sekcji, a uczestnikom za twórczy czas spędzony razem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami świętować Jubileusz X-lecia na wernisaż wystawy, który odbędzie się w dniu 19 stycznia o godz. 19.00 w filii „Pogodna”. Gościnny udział w wystawie wezmą prace uczestników sekcji Rysunku i Malarstwa z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła.

W trzecią niedzielę stycznia o godz. 17.00 będzie miał miejsce pokaz slajdów i opowieści z podróży Jakuba Czajkowskiego pt.: „Kirgistan – konno i pieszo przez niebiańskie góry”. Podróżnik opowie, dlaczego ten środkowoazjatycki kraj staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróżniczym. Podczas prelekcji ruszymy pieszo, a potem konno w Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan.

Dla dzieci w wieku 5-8 lat przygotowaliśmy Bal Karnawałowy „Na leśnej polanie”. Wspaniałą zabawę z konkursami oraz wesołą muzyką porywającą do tańca poprowadzą dwa zabawne Skrzaty. Przyjechały one do miasta, żeby tutaj spędzić zimę i zaprosić wszystkie dzieci do lasu, jak tylko zrobi się cieplej. Skrzaty bawią się z dziećmi w różne leśne zabawy, szukają krasnoludków, smerfów, bo w lesie przecież mieszkają nie tylko Skrzaty Muzyka, konkursy i zabawy sprawią, że dzieci będą długo pamiętały ten bal! Na zabawę zapraszamy 21 stycznia o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 16 stycznia. Ilość miejsc ograniczona.

Dzień później o godz. 17.00 zapraszamy na koncert karnawałowy w wykonaniu artystów Teatru Sabat: Mariusza Pawła Jaśko i Marty Wilk pt.: „Od Opola aż po Broadway”. Usłyszymy wielkie przeboje prezentowane na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonywane m.in. przez: Krzysztofa Krawczyka, Czerwone Gitary, Annę Jantar. Nie zabraknie repertuaru międzynarodowych artystów jak: Karel Gott, Whitney Houston, Elton John. Finał koncertu wieńczą utwory ze światowej sławy musicali jak m.in.: „My Fair Lady”, „Romeo&Julia oraz z repertuaru niezapomnianych gwiazd Broadway’u jak Frank Sinatra, czy Dean Martin.

28 stycznia o godz. 18.00 na „Pogodnej” czeka nas jeszcze jeden jubileuszowy wernisaż, tym razem wystawy pracy sekcji ceramiki działającej w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła oraz w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Doroty Łasisz. Tytuł wystawy to „Ceramika – X lat w Ośrodku Kultury”. Już w pierwszym roku działalności sekcja ceramiki stała się jedną ze sztandarowych w Ośrodku Kultury oraz jego filii. Niewątpliwie złożyły się na to dwa najważniejsze czynniki – znakomita instruktor, pani Dorota Łasisz, oraz wspaniali, utalentowani uczestnicy. Radość z procesu tworzenia i wspólnie spędzonego czasu, rozmowy, śmiech są bezcenne dla uczestników i charakterystyczne dla zajęć ceramicznych w naszym Ośrodku Kultury. Właśnie w takim klimacie powstawały prace zdobywające podium w ogólnopolskich konkursach oraz reprezentujące sekcję ceramiki na wernisażach i wystawach. Ściana z ceramicznymi „Rybkami”, które brały udział w 10. Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych, obecnie zachwyca wszystkich gości filii „Pogodna”. Dziękujemy Pani Dorocie Łasisz i wszystkim młodym artystom za niezapomniane chwile i piękną twórczość. Zapraszamy naszych ceramicznych absolwentów do wspólnego świętowania!

W ostatnią niedzielę stycznia o godz. 16.00 na scenie Pogodnej odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt.: „Zakochani w gęsi” w wykonaniu Mirona Jagniewskiego, Michała Żeruchy, Agaty Stawarz, Przemysława Kaczyńskiego. Poznamy historię lisa, wilka i sępa, którzy zakochali się w niewinnej gęsi. Kto zostanie szczęśliwym wybrańcem? W rozstrzygnięciu konfliktu pomaga pomysłowa sowa. Historia kończy się szczęśliwie i uwieńczona jest morałem. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23 stycznia. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage’u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła