Spacerkiem przez historię: Spacer II „Miłosne” początki Wesołej

Dodano przez Michał Wilk w Sport i turystyka, Wydarzenia

Jeśli powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest Państwu bliższe niż przysłowiowa koszula, to najwyższy czas to zmienić! Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wesoła oraz wszystkich zainteresowanych na drugi spacer po naszej dzielnicy.

Te wille, jak wójt podaje,
są w stylu “świdermajer”.
K.I. Gałczyński „Wycieczka do Świdra”

Drugi spacer pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła, który poprowadzą wykwalifikowane przewodniczki został zatytułowany: „Miłosne” początki Wesołej”. W kolejne wiosenne przedpołudnie dowiedzą się Państwo chociażby tego, co w Miłośnie robił pewien porucznik armii rosyjskiej i kto pilnował porządku na szosie brzeskiej. Nie zabraknie także wrażeń dla miłośników zabytkowych budowli, być może uda nam się odnaleźć willę Deniszczuka? W trakcie spaceru będą Państwo mogli przekonać się, gdzie mieszkał w XIX wiecznej Miłośnie kowal oraz kim był św. Hieronim. Naturalnie cytowany powyżej fragment wiersza także ma swoje uzasadnienie, nie tylko z uwagi na autora, ale również na pewne kluczowe słowo. Nie będziemy jednak zdradzali wszystkich niespodzianek wycieczki już teraz. Serdecznie zapraszamy jutro!

Spotykamy się 23 maja o godzinie 11:00 na parkingu przed sklepem Lidl przy ul. Jana Pawła II 1. Planowany czas wycieczki około 2 godziny.

Dojazd autobusami:
198, 502 (przystanek Sagali)
315, 704, 720, 722, 730 (przystanek przy skrzyżowaniu ul. 1 Praskiego Pułku i ul. Trakt Brzeski)

Informacje o pozostałych spacerach:

Michał Wilk