Spacer po Wesołej, spacer na zielono!

Dodano przez Michał Wilk w Sport i turystyka, Wydarzenia

To już ostatnia okazją, aby wziąć udział w spacerze pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła. Czwarty spacer, który jak zwykle poprowadzą wykwalifikowane przewodniczki, będzie wiódł niezwykle interesującym szlakiem Zielona - Grzybowa.

Ostatnia wspólna wycieczka będzie doskonałą okazja do tego, by zaczerpnąć nieco świeżego powietrza w najmłodszej dzielnicy Warszawy. Spacer będzie wiódł od Zielonej do Grzybowej. Pierwsza z miejscowości znana była już w XVII wieku i znajdowała się przy ważnym trakcie prowadzącym z Grochowa do Stanisławowa. W osadzie znajdowała się karczma o nazwie Zielona. W danych pochodzących z 1827 roku Grzybowa liczyła zaledwie trzy domy i tylko dwunastu mieszkańców. Wokół wspomnianej już karczmy zaczynała się natomiast rozwijać osada o tej samej nazwie. To zaledwie niewielki fragment z historii tych dwóch miejscowości, jeśli mają Państwo ochotę na więcej, to nie mogą pominąć spaceru, który odbędzie się 20 czerwca o godzinie 11. Spotykamy się przed budynkiem Aquaparku Wesolandia. Jeśli zatem chcą Państwo sprawdzić czy Zielona jest naprawdę zielona lub skosztować wyśmienitych pasztecików z soczewicą nie może Państwa zabraknąć. Na wycieczce będzie się można także dowiedzieć, gdzie płynie tajemnicza rzeka Wesosipi oraz co symbolizuje „kamień Piłsudskiego”. Wspólnie z organizatorami zapraszamy zatem na pełne wrażeń niedzielne popołudnie. Acha prosimy zabrać ze sobą sąsiadów, żeby było nas jeszcze więcej!

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim wycieczkowiczom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na poprzednich spacerach.

Wydarzenie:
Spacer IV: Zielono mi… w Wesołej (Zielona - Grzybowa)
Kiedy:
20 czerwca 2010 o godzinie 11.00
Przed budynkiem AQUAPARKU WESOLANDIA
Ul. Wspólna 4 (róg Piastowskiej)
Dojazd:
Na miejsce spotkania można dojechać autobusami linii 173 i 215

Informacje o pozostałych spacerach:

Michał Wilk