Słoneczna Andaluzja w Starej Miłosnej! Warsztaty flamenco "PokOLEnia z przytupem!"

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kultura

Flamenco łączy PokOLEnia

Zima w Starej Miłosnej zapowiada się gorąco. Wszystko za sprawą autorek projektu “PokOLEnia z przytupem!”, Oli Sokołowskiej i Marty Wilk, które postanowiły podzielić się swoją pasją do flamenco z najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami osiedla. W ramach konkursu „Seniorzy w akcji” będą prowadziły warsztaty integracyjne dla młodzieży i seniorów, podczas których uczestnicy zgłębiać będą kulturę hiszpańskiej Andaluzji.

Jeśli kogoś przerażają nadchodzące zimowe, chłodne i ciemne wieczory, może skorzystać z bezpłatnych warsztatów organizowanych przez animatorki projektu “PokOLEnia z przytupem!”, które z pewnością rozgrzeją nawet największych zmarzluchów. Tematyka warsztatów ma się skupiać wokół kultury Andaluzji i obejmować szereg różnych zajęć, także tych ruchowych. Ideą projektu “PokOLEnia z przytupem!” jest aktywizacja lokalnej młodzieży oraz seniorów, a także ich integracja i zachęcenie do wymiany doświadczeń między sobą. Warsztaty będą również doskonałą okazją do poznania znanego na całym świecie tańca flamenco oraz bogatych tradycji z nim związanych.

Bogaty program warsztatów – na pewno nie będzie nudno!

Organizatorki warsztatów od lat pasjonują się tańcem flamenco oraz kulturą Andaluzji, dlatego też z największą przyjemnością będą się dzielić swoja wiedzą z uczestnikami zajęć. A zajęcia te zapowiadają się naprawdę ciekawie! Ponieważ będą one obejmować naukę podstawowych kroków flamenco, pierwszym zadaniem uczestników warsztatów będzie stworzenie miejsca odpowiedniego do tańca. Miejsce to powinno jednoznacznie kojarzyć się ze słoneczną Andaluzją, niezbędne więc będą dekoracje związane z kulturą hiszpańską. Konieczne też będzie wybudowanie specjalnej podłogi do tupania (tupanie jest istotnym elementem flamenco), dlatego już teraz poszukiwane są osoby z doświadczeniem stolarskim, które pomogą w realizacji tego projektu. Interesującą częścią zajęć będzie z pewnością lepienie tradycyjnych andaluzyjskich kafli, tzw. azulejos, które potem zostaną wykorzystane do stworzenia dekoracji. Osoby z zacięciem artystycznym będą mogły się także sprawdzić podczas dekorowania oryginalnych hiszpańskich wachlarzy, które będzie można wykorzystać podczas tańca jako element choreografii, a także do ochładzania się podczas upalnego lata. Organizatorki projektu zapowiadają także, że podczas warsztatów nie zabraknie innych ciekawych zajęć, przybliżających bogatą i kolorową kulturę słonecznej Andaluzji.

Informacje praktyczne dla chętnych

Projekt “PokOLEnia z przytupem!” skierowany jest wyłącznie do seniorów i młodzieży, ponieważ jego realizacja związana jest z konkursem „Seniorzy w akcji”, promującym wszelkie działania aktywizujące osoby starsze. Na warsztatach chętnie są widziane zarówno panie, jak i panowie, ale niestety liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Dlatego każdy, kto chce rozpocząć zimową przygodę z flamenco powinien jak najszybciej dokonać zgłoszenia telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (dane teleadresowe są dostępne na stronie internetowej projektu: pokolenia.eu). Zajęcia maja być organizowane w każdą środę po południu w Gimnazjum nr 119 przy ulicy Klimatycznej 1 od listopada 2015 r. aż do kwietnia 2016 r. Co ciekawe, na zakończenie warsztatów przewidywany jest happening, podczas którego uczestnicy zapewne będą mogli pochwalić się przed publicznością zdobytymi umiejętnościami w tańcu flamenco.

„Flamenco łączy pokolenia!” – tak brzmi hasło na stronie internetowej projektu i wydaje się, że będzie ono mocno i głośno rozbrzmiewało w Starej Miłosnej przez najbliższe miesiące.

Miejsce i czas

Spotkania będą się odbywały od 18 listopada 2015 r. do kwietnia 2016 r. w środy, godz. 15:30 – 17:00, w Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starej Miłosnej.

Wyślij e-mail, podając imię i nazwisko oraz swój numer telefonu i/lub adres e-mail, pod adres pokoleniazprzytupem@gmail.com
lub telefoniczne: tel. 518–023–117
Więcej informacji na stronie http://www.pokolenia.eu/ oraz https://www.facebook.com/pokoleniazprzytupem

Bartłomiej Kuleszewicz