Relacja z wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano przez Stara Miłosna w Kultura

„Słoń w porcelanie”

10 września 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie galerii i sklepu „Słoń w porcelanie” uświetnione pierwszym z comiesięcznych wernisaży organizowanych w tej jedynej aktualnie działającej galerii na terenie Starej Miłosny. W wernisażu wzięło udział troje artystów: Pani Beata Aba Warszewska – Nobis, absolwentka Uniwersytetu Nigeryjskiego (Wydział Sztuk Pięknych i Stosowanych) w Nsukce oraz Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Pan Maciej Marek Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Architektury Wnętrz) w Warszawie oraz Pan Michał Wacławski, absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury i Urbanistyki).

Pani Beata Aba Warszewska – Nobis zaprezentowała obrazy malowane na jedwabiu, obrazy ceramiczne, ceramikę użytkowo-artystyczną oraz rzeźby z gliny i porcelany inspirowane między innymi folklorem Afryki.

Pan Maciej Marek Wieczorkiewicz wystawił swoje obrazy, grafiki i reprinty tematycznie związane z warszawską Starówką, Kazimierzem Dolnym i starą architekturą Otwocka.

Pan Michał Wacławski przedstawił reprinty grafik widoków z Kazimierza Dolnego oraz magnesy z grafiką użytkową.

Uroczyste przecięcie wstęgi do sklepu – galerii nastąpiło o godzinie 17.00 i był to również moment rozpoczęcia wernisażu.
Odwiedzający galerię mieli okazję porozmawiać osobiście z artystami oraz z właścicielką galerii Panią Elżbietą Koszelow.
Na odwiedzających wernisaż czekała lampka wina, soki, owoce, ciasteczka, a specjalnie dla najmłodszych – zabawne lizaki.

Goście dopisali, a wielu z nich wyszło z galerii z zakupionymi pracami artystów biorących udział w wernisażu, a także ze wspaniałą ceramiką z Bolesławca i z porcelaną z Wałbrzycha.
Goście bawili się świetnie i zakończenie inauguracyjnej imprezy nastąpiło około 22.00.

Galeria „Słoń w porcelanie” kolejny wernisaż zorganizuje w październiku i już teraz zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia nas. Do momentu zorganizowania kolejnego wernisażu nadal prezentujemy prace trojga artystów i zachęcamy do zakupu ich prac.

Relacja na YouTube:

Stara Miłosna