Relacja z V wernisażu w galerii "Słoń w porcelanie"

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kultura

„Słoń w porcelanie”

19 lutego 2016 roku odbył się piąty (już!!!) wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6.
Gościliśmy dwoje artystów: Panią Julitę Bogacką – Rychlik z pracami malarskimi oraz Pana Grzegorza Mikulskiego z pracami ceramicznymi i rzeźbiarskimi.

Julita Bogacka – Rychlik jest z wykształcenia konserwatorem dzieł sztuki (absolwentka warszawskiej ASP), a z powołania malarką tropiącą pozytywne wzorce wibracji i wiedzę ezoteryczną. Jej prace malarskie emanują ciepłą energią Kosmosu.

Podobnej energii i ciepła dostarczają prace Grzegorza Mikulskiego, absolwenta Liceum Plastycznego w Nałęczowie i poznańskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa). Energia w jego dziełach pochodzi jednakże z wnętrza Ziemi, a nie z Kosmosu. Wykorzystuje w pracach rzeźbiarskich typowo ziemskie materiały takie, jak glina, drewno, metale, kamień i żywice, co sprawia że odczuwamy bliskość tej materii i oddawanej przez nie energii.

Prezentowanych twórców oraz przybyłych gości powitała właścicielka galerii, Pani Elżbieta Koszelow.

Zarówno Julita Bogacka – Rychlik, jak i Grzegorz Mikulski byli obecni na wernisażu i niewątpliwą satysfakcję sprawiło im szczere uznanie gości, z których wielu opuszczało galerię z ich pracami zakupionymi na wernisażu.

Czas trwania wernisażu to już tradycyjnie godziny 17.00 – 21.30. Oceniamy, że impreza była udana, o czym zapewniali również klienci. Prace obojga artystów można podziwiać i nabywać w naszej galerii jeszcze przez miesiąc, aż do następnego wernisażu, o którego terminie poinformujemy Państwa odpowiednio wcześnie i na który serdecznie zapraszamy.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy i na tę okoliczność nasza galeria już jest zaopatrzona w piękne gadżety niezbędne w wystroju świątecznego stołu. Zapraszamy!!!

Bartłomiej Kuleszewicz