Relacja z III wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano przez Stara Miłosna w Kultura

„Słoń w porcelanie”

27 listopada 2015 roku odbył się trzeci wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6.

Tym razem gościliśmy dwie artystki z Łodzi, Panie Krystynę i Agatę Bącela (mamę i córkę) oraz znaną wielu mieszkańcom Starej Miłosny Panią Elżbietę Lipiec, prowadzącą zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Pogodna od 2006 roku.
Obie artystki z Łodzi od ponad 10 lat pracują z gliną inspiracje czerpiąc z natury. Często wykorzystują motywy roślinne, a kształty podpowiada im codzienne życie. Z bezkształtnej gliny powstają czerwone makowe filiżanki, kwiatowe misy i patery, a motyle i ptaki wylatują z obrazów.

Ich prace były prezentowane na wielu znanych festiwalach ceramiki i rękodzieła w Polsce i za granicą oraz wystawach: Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi (2006 ), Design in Poland w Wiedniu i Lipsku (2010), międzynarodowym święcie ceramiki Argila w Faenzie (Włochy 2010-2014), w corocznym Święcie Ceramiki w Bolesławcu (2006-2014), w berlińskich targach Grune Woche jako przedstawicielki twórców rękodzieła województwa łódzkiego (2012-2015) oraz festiwalu rękodzieła polskiego w Poczdamie (2014). Filiżanka „mak” została nagrodzona i zajęła I miejsce w konkursie na najlepszy produkt wystawy na targach Design in Poland w Wiedniu oraz II miejsce w Lipsku.
Prace naszej lokalnej artystki, Pani Elżbiety Lipiec; obrazy olejne i pastele inspirowane bajecznie kolorowymi kwiatami doskonale harmonizowały z ceramiką prezentowaną przez łódzkie plastyczki.

Prezentowanych twórców oraz przybyłych gości powitała właścicielka galerii, Pani Elżbieta Koszelow.

Wszystkie artystki były obecne na wernisażu i niewątpliwą satysfakcję sprawił im zachwyt gości, z których większość opuszczała galerię z ich pracami zakupionymi na wernisażu.
Czas trwania wernisażu to już tradycyjnie godziny 17.00 – 21.30. Oceniamy, że impreza była udana, o czym zapewniali również klienci. Prace Pani Elżbiety Lipiec można nadal podziwiać i nabywać w naszej galerii jeszcze przez miesiąc, aż do następnego wernisażu, o którego terminie poinformujemy Państwa odpowiednio wcześnie i na który serdecznie zapraszamy.
Mikołajki i Gwiazdka tuż, tuż!!! Kupmy najbliższym coś naprawdę pięknego i oryginalnego.

Stara Miłosna