Przebieg eurowyborów w Wesołej

Dodano przez Stara Miłosna w Aktualności, Wieści z ratusza

Przebieg eurowyborów w Wesołej

Czy ruszyliście na wybory chętnie i tłumnie, czy też komisje wyborcze świeciły pustkami? Na których polityków i partie zdecydowaliście się oddać swoje głosy? Jak wyniki wyborów z dzielnicy Wesoła mają się do krajowych rezultatów europejskiego referendum? Zapraszamy do lektury.

Zainteresowanie wyborami wśród mieszkańców osiedla Stara Miłosna było bardzo duże, jeśli porównać je z frekwencją ogólnokrajową. W Polsce oddać głos na brukselskich posłów zdecydowało się niespełna dwadzieścia trzy procent uprawnionych (jest to czwarta najniższa frekwencja w Europie). W dzielnicy Wesoła (w tym na naszym osiedlu) do urn ruszyło ponad czterdzieści procent ludności. I to pokrywa się z kolei z ilością głosujących, którzy odwiedzili obwody wyborcze na terenie całej Warszawy. Stolica pod względem frekwencji króluje na tle Polski. Najwięcej głosów zostało oddanych w Wilanowie, na Żoliborzu i Ursynowie (Wesoła uplasowała się tuż za nimi). Najmniej z kolei na Pradze-Północ, ale nawet tamtejsza frekwencja była większa niż ogólnopolska, bo wyniosła prawie trzydzieści procent.
Czyli inaczej mówiąc, mieszkańcy osiedla Stara Miłosna nie mają się czego wstydzić na tle całej Polski i Warszawy. A nawet mogą być dumni z tego, że godnie wypełnili swój wyborczy obowiązek.

Znaczna część z Was zdecydowała się oddać swój głos na aktualnie rządzącą w Polsce partię. Platforma Obywatelska wygrała we wszystkich obwodach Starej Miłosnej znaczną przewagą głosów. W komisjach wyborczych 1007, 1008, 1009 oraz 1010 partia Donalda Tuska zdobyła odpowiednio 364, 389, 379 i 396 głosów. Wszędzie pod względem popularności królowała profesor Danuta Hübner.

Tuż za PO uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Partia Tuska zdobyła w dzielnicy Wesoła czterdzieści trzy procent głosów, natomiast ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego dwadzieścia sześć procent głosów. Dystans, który dzieli te dwie partie niemalże pokrywa się z wynikami zliczonymi z całej stolicy. Natomiast pomiędzy wynikami z Wesołej a wynikami krajowymi, występuje znaczna rozbieżność. Jak wszyscy doskonale wiemy, PO wygrało eurowybory w Polsce, natomiast wyprzedziło PiS zaledwie o 0.35 procenta.

Eurowybory na terenie Wesołej przebiegły bez zaskoczeń. Żaden z kontrowersyjnych czy mających negatywną opinię polityków nie zdobył tutaj dużej ilości głosów. Zaskoczeniem był jedynie wynik, jaki udało się osiągnąć Nowej Prawicy. Janusz Korwin-Mikke (a raczej jego partia) uzyskał tutaj siedem procent głosów. Pokrywa się to z jego osiągami ogólnopolskimi. Natomiast w zestawieniu z pozostałymi dzielnicami stolicy, Wesoła była dla NP bardziej “hojna.” W Warszawie JKM uzyskał niewiele ponad pięć procent głosów.

Mieszkańcy dzielnicy Wesoła wykazali podczas europejskiego referendum wysoką frekwencję i co więcej dużą zgodność. Do urn ruszyło tutaj o wiele więcej obywateli niż w innych rejonach kraju.

Stara Miłosna

Komentarze

karol napisał:

Ale obciach!!! 43% za konfiskatę OFE!!! Brawo!!!

seba napisał:

Lepiej to niż na pis... ;)

karol napisał:

Nie lepiej, tylko dalej... do emerytury!!!

Anita napisał:

A dlaczego lepiej niż na PIS? Bo co takiego? Pewnie lepiej głosować na partię obciachu, kłamczuchów i złodziei.Zarąbali 150 mld pieniędzy z OFE, MOICH PIENIĘDZY, NA MOJĄ EMERYTURĘ i co nic się nie stało!!!! Afera goni aferę i co nic się nie stało!!! Jestem ciekawa kiedy ludzie się obudzą.........

pawel napisał:

wszystko tylko nie PIS... już wolę komuchy