Propozycje Ośrodka Kultury Wesoła na czerwiec

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Czerwiec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

4 czerwca Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza na coroczny PIKNIK WESOŁA. Na terenie Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie przy ul. Szkolnej 14 na mieszkańców Wesołej będzie czekało wiele atrakcji. Podczas tego wydarzenia również Ośrodek Kultury przygotuje swoje stanowisko, do którego serdecznie zapraszamy. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, takich jak gry, zajęcia artystyczne, malowanie buziek i wiele, wiele innych. Czekamy na Was od godz. 12.00.

5 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy najmłodszych na przedstawienie „O dobrym Serungalu” w wykonaniu Studia Artystycznego ARLEKIN. Będzie to egzotyczna opowieść o miłości, dla której można stracić głowę oraz o przyjaciołach, którzy nigdy nie zostawią nas w potrzebie. Jednocześnie przypominamy, że na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w siedzibie Ośrodka Kultury od 30 maja.

Jednak to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla dzieci. W dniu 10 czerwca o godz. 11:50 odbędzie się koncert Filharmonii Narodowej pt. ”W krainie Małego Księcia”. Tym razem wprowadzimy małych słuchaczy w świat francuskiej kultury poprzez bajki, baśnie, popularne historie i intrygujące opowieści. Ten sam koncert odbędzie się godzinę wcześniej w filii „Pogodna”.

Kolejnym ciekawym punktem programu będzie koncert pt. „Ta Dorotka, ta malutka”, który odbędzie się 11 czerwca o godz.17.00. Piosenki retro dla dzieci wykona Chór Seniora MALWY, działający w Ośrodku Kultury pod kierunkiem Joanny Kiełbiewskiej. Posłuchamy utworów, które ciągle są śpiewane przez następne pokolenia. Usłyszymy między innymi: Krakowiaczek, Jedzie pociąg z daleka, Krasnoludki czy popularne kołysanki. W czasie koncertu będą mogły zaprezentować się również dzieci, które będą obecne na sali. Wszystkich prosimy o włączenie się do wspólnego śpiewania.

Tydzień później, 18 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na koncert z okazji 
5-lecia istnienia Teatru Muzycznego NIEBIESKIE MIGDAŁY, pt. „JUTRO 
W WARSZAWIE”, działającego przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Niebieskie Migdały to nie tylko pomysł na muzykowanie, to także – a może przede wszystkim! – pomysł na życie. Grupa przyjaciół postanowiła z muzyki uczynić sens smakowania swoich dojrzałych lat. Spotykają się by śpiewać, śpiewają by się spotykać… Ta muzyczna zabawa zaczyna mieć coraz bardziej profesjonalny wymiar – regularne próby, udane koncerty, coraz bogatszy repertuar – już prawie 100 piosenek!- i wierna, zakochana w Migdałach publiczność. Z pewnością dopisze ona również podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

„CZAS TWÓRCZYCH DOKONAŃ” to prezentacja dorobku sekcji artystycznych Ośrodka Kultury i filii „Pogodna”, na którą zapraszamy 
w niedzielę 12 czerwca o godz. 14.00. Będzie to święto dla tych, którzy z tak wielkim zaangażowaniem i pasją rozwijali swoje talenty pod czujnym okiem naszych instruktorów. Podczas spotkania będzie można podziwiać wystawy prac plastycznych, rękodzieła, a także obejrzeć występy sceniczne.

Ponadto w tym miesiącu odbędą się kolejne spotkania ze sztuką Jerzego Nowosielskiego. 4 czerwca o godz. 11.00 oraz 19 czerwca o godz. 16:00 zapraszamy na spacer po wnętrzu Kościoła p.w. Opatrzności Bożej przy ul. Piotra Skargi 2.

Nie zapominamy o miłośnikach gier planszowych. Agricola, Kolejka, Dobble, Koncept, Mól Szachrajek to tylko niektóre z tytułów gier, w które można zagrać. Na popołudnie z planszówkami zapraszamy w sobotę 11 czerwca w godz. 12.00 – 15.00. Spotkanie prowadzi Dominik Pietrzak.

Początek lata w filii Pogodna.

W czerwcowym programie czekają na nas 2 spektakle teatralne. Na pierwsze przedstawienie pt. ”Igraszki z diabłem” zapraszamy młodzież i dorosłych widzów 7 czerwca o godz. 19.00. Jest to baśń sceniczna oparta na ludowych wątkach przedstawiona w konwencji komediowej. Historia wojaka Marcina Kabata, który zwolniony ze służby po latach wraca w rodzinne strony. Podczas wędrówki spotyka go przedziwna przygoda, w którą - obok pyskatej Kasi i naiwnej królewny Disperandy, rozbójnika oraz pustelnika - wmieszało się piekło i niebo. Czeka nas prawdziwa ognista zabawa. Spektakl wykona Pogodna Trupa Teatralna działająca 
w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Tadeusza Lempkowskiego. Wystąpią: Barbara Herman, Anna Księżopolska, Danuta Strosznajder, Janina Trzaskoma, Jakub Wierzbieniec, Bernard Zakrzewski, Katarzyna Zakrzewska.

Drugi spektakl proponujemy najmłodszym widzom. „Magiczny ołówek” to bajka dla dzieci w wykonaniu Teatru DUET. Historia opowiada o tym, że tylko pracą, rozwijaniem własnych talentów, pomaganiem innym, a nie “czarami”, możemy sobie zaskarbić szacunek ludzi. Zapraszamy 19 czerwca o godz. 16.00. Prosimy pamiętać o bezpłatnych wejściówkach, które będą do odbioru w filii Pogodna od 13 czerwca.

Stałym elementem naszego programu jest popołudnie z Pogodnymi Planszówkami. Tym razem na miłośników gier czekamy 18 czerwca w godz.13.30-18.30, a na miejscu tytuły takie jak: Agricola, Carcassonne, Robinson Crusoe, Dobble, Awanturnicy, Gra o Tron, Osadnicy - narodziny Imperium. Zachęcamy też do przyniesienia własnych gier. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorosłych. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Lis.

25 czerwca rozpoczyna się w filii wystawa malarstwa pt. „My” autorstwa Bożeny i Andrzeja Borysów. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00. Tematyka prac jest zróżnicowana. Umiłowanym motywem na obrazach Pana Andrzeja jest malownicze miasto Gdańsk. Spod pędzla Pani Bożeny natomiast wychodzą natchnione pejzaże, kwiaty, obrazy ludzi czy zwierząt. Wystawa potrwa do 14 lipca.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie www.domkulturywesola.net oraz fanpage’u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola 
www.facebook.com/pogodnafilia

Bartłomiej Kuleszewicz