Propozycje na luty w Ośrodku Kultury Wesoła i filii Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Luty w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Luty rozpoczniemy od „Spotkania z muzyką”. W tym miesiącu zapraszamy dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Z piosenką pod rękę”. Mali uczestnicy wydarzenia odbędą muzyczny spacer, w trakcie którego zostaną przypomniane melodie z filmów Walta Disney’a oraz piosenki z programu telewizyjnego Domowe Przedszkole i filmu Akademia Pana Kleksa. Nie zabraknie również utworów opowiadających o świecie magii, a także dźwiękowych zagadek, przygotowanych przez klarnet i fortepian. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale gorąco zapraszamy też mamy z dziećmi 3 lutego o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Dla małych widzów mamy także przygotowaną bajkę Królewna Fasolka, która zachęci najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania się. Bohaterami opowieści jest dwójka warzywnych skrzatów: Karotek i Groszka, które mieszkają w Grządkowej Krainie i uwielbiają uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko. Jednocześnie okazuje się, że Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na Grządkową Krainę i chce pożreć wszystkie warzywa. Czy uda im się pokonać Robaczka? Kto przyjdzie im z pomocą? Odpowiedź na te pytania już 5 lutego o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki na przedstawienie do odbioru od 30 stycznia.

W lutym do Ośrodka Kultury wraca „Baśniowa sobota”, czyli cykl spotkań w scenerii prosto
z bajki
. Pierwsze spotkanie, pt. „Czarnoksięska pałeczka” dotyczy historii małej Basi. Wyjeżdżając na wycieczkę szkolną dziewczynka nie spodziewała się, że znaleziony tam niezwykły patyczek okaże się czarodziejską różdżką. Dzięki niej Basia i jej brat przeżyją swoją wielką przygodę. Czy jednak dzieci będą umiały dobrze wykorzystać tkwiącą w niej moc? Tego dowiemy się już 11 lutego o godz. 15.30. Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 6 lutego. Jednocześnie informujemy, że od marca „Baśniowa sobota” będzie odbywała się zarówno w Ośrodku Kultury jak i Filii „Pogodna”.

Ponadto proponujemy dzieciom w wieku 6-12 lat udział w zajęciach, w ramach Zimy w mieście. W Ośrodku Kultury w dniach 14, 16, 21 i 23 lutego o godz. 10.00 odbędą się warsztaty pod hasłem Wesołe Ferie. Natomiast w dniach 13, 15, 20, 22 lutego o godz. 10.00 zapraszamy na Pogodne Ferie do filii „Pogodna”. Warsztaty konstrukcyjne, warsztaty tworzenia mydeł czy warsztaty z mikroskopami to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez nas na czas ferii. Szczegółowe informacje o wszystkich zajęciach oraz zapisach dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Kultury.

Serdecznie zapraszamy również do udziału w Przeglądzie Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”. W Przeglądzie uczestniczą dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Będzie on przeprowadzony w pięciu kategoriach: przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępne na stronie internetowej Ośrodka Kultury w zakładce „Konkursy”. Na zgłoszenia czekamy do 24 marca 2017 r.

W lutym na pogodnej

4 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl improwizowany „Teraz IMPRO!” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej działającej w filii ODT Pogodna pod kierunkiem Olgi Miłaszewskiej i Doroty Gorjainow. Grupa z początkiem jesieni 2016 r. rozpoczęła pracę nad jedną z najtrudniejszych form sztuki teatralnej - improwizacją teatralną. Głównym podmiotem tej formy teatralnej jest Widz, bo to za jego sugestią i na jego oczach powstają sceny teatralne. Dla adeptów tej sztuki jest to nie lada wyzwanie, bo muszą zmierzyć się z własną tremą, wyłączyć planowanie i myślenie, a zaufać własnej wyobraźni i kreatywności.
A wszystko po to, by Widz po spektaklu wyszedł zrelaksowany i uśmiechnięty. W sztuce wystąpią: Anna Księżopolska, Danuta Marszałek, Klaudia Milczarczyk, Dorota Strosznajder, Katarzyna Zakrzewska, Leszek Milczarczyk, Jakub Wierzbieniec, Bernard Zakrzewski.

4 i 25 lutego w godz. 13.00-17.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkania „Wesołej Kostki”. Jest to cykl spotkań dla miłośników gier planszowych. Prowadzenie: Dominik Pietrzak.

7 lutego o godz. 17.00 młodsi adepci sztuki przedstawią swoją wersję improwizacji. Punktem wyjścia będzie wiersz Jana Brzechwy, z którym wystąpi dziecięcy teatr IMPRO działający w filii ODT Pogodna pod kierunkiem Olgi Miłaszewskiej i Doroty Gorjainow. Wystąpią: Maja Dąbrowska, Klara Frey, Hanna Grzegorczyk, Aniela Kozub, Zofia Kwaśniak, Kornelia Sadłowska, Dawid Jabłonka, Antoni Maciaszczyk.

W drugą sobotę lutego o godz. 17.00 odbędzie się koncert pt: „Pieśni Jacka Kaczmarskiego” w wykonaniu Pawła Sety, Marka Michałowskiego oraz Pawła Gorgonia. Pozwoli on przypomnieć lub odkryć zawsze aktualną poezję mówiącą o wpływie wydarzeń historycznych na ludzkie losy. Podczas recitalu prezentowane będą zarówno utwory wykonywane samodzielnie przez Jacka Kaczmarskiego, jak i przez trio Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński. Tego samego dnia o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy studentek studiów magisterskich na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Julii Marzec i Marty Koguc pt.: „Cielesność”. Dla obu artystek ciało ludzkie stało się punktem wyjścia do przekazania całkowicie odmiennych treści. Jedna porusza kwestie przemijania, dla drugiej jest to substancja twórcza, którą z łatwością daje się przekształcić w różne formy, zapełnić rozmaite przestrzenie.

W ostatnią niedzielę lutego przygotowaliśmy dla najmłodszych przedstawienie pt.: „Wesoły pociąg” w wykonaniu Teatru Dur- Moll. Bohaterami bajki są instrumenty muzyczne, które
w czasie podróży mają wiele kłopotów. W przedstawieniu dzieci poznają: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zaprasza dzieci do udziału we wspólnym koncercie. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 20 lutego.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie wokalnym „Piosenki
z ekranu”. Przeprowadzony on będzie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz Gimnazjum. Uczestnicy przygotowują po dwa utwory pochodzące z filmu, bajki, serialu lub musicalu. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia są dostępne na naszej stronie internetowej. Na zgłoszenia czekamy do 7 marca.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage’u w portalu Facebook:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła