Poznaj swojego sąsiada

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Sport i turystyka, Wydarzenia

W niedzielę, 26 września odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Dzień Wesołego Sąsiada. Spontaniczna impreza o charakterze biesiady odbędzie się w Zielonej, na placu zabaw przy ulicy Warszawskiej. A za dwa tygodnie, 2 października, coś dla miłośników kultury fizycznej – bieg terenowy. Organizatorem obu wydarzeń jest Stowarzyszenie Nasza Wesoła.

Odejście lata nie przeszkadza mieszkańcom Wesołej w aktywnym spędzaniu czasu na świezym powietrzu. Wyrazem tego jest impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Nasza Wesoła. W najbliższą niedzielę w godzinach od 14:00 do 17:00 mieszkańcy dzielnicy spotykają się na sąsiedzkim grillu w rodzinnej atmosferze. W programie wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. konkursy z nagrodami: bieg z jajkiem, rodzinne przeciąganie liny,wyścigi na piłkach dmuchanych, biegi w workach czy konkurs rysunkowy. Dorośli uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w quizie na temat dzielnicy oraz w konkursie kulinarnym na najlepsze ciasto.
Wesoła jest „najmłodszą” dzielnicą Warszawy, a większość jej mieszkańców traktuje ją jako „sypialnię” lub przystanek w codziennych wyprawach do Centrum. Oprócz przypadkowych spotkań w sklepie mało jest okazji, żeby się poznać i porozmawiać. Dzień Wesołego Sąsiada stwarza idealne warunki do integracji i odprężenia się po całym tygodniu pracy.

To nie jest pierwsza inicjatywa Stowarzyszenia Nasza Wesoła. Zorganizaowany w tym roku Festyn Szkolno-Rodzinny cieszył się dużą popularnością. Ponadto w tym roku zaplanowano jeszcze kilka imprez. Najbliższą z nich będzie bieg terenowy w sobotę, 2 października, w godzinach między 10:00 a 12:00. Udział w nim będą mogli wziąć biegacze w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (trasa o długości 1,5 kilometra)oraz dorośli (dystans 3 km). Start przełajów będzie miał miejsce pod szkołą na ul. Krótkiej w Zielonej. Na mecie na wszystkich zawodników będzie czekał gorący poczęstunek, a na zwycięzców nagrody.

MG

Magdalena Grzymkowska