Pożar na Torfowej – to dopiero ostrzeżenie

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Kronika policyjna


Pożar domu w lesie przy ul. Torfowej w Starej Miłośnie mógł wyrządzić wiele szkód. Na szczęście dzięki licznym powiadomieniom mieszkańców i sprawnej akcji straży pożarnej szybko udało się opanować ogień. Jednak strażacy apelują o ostrożność i czujność, gdyż upały sprzyjają pożarom lasów – tylko w czerwcu wybuchło ich ponad 220.

Upały, które tak cieszą warszawiaków delektujących się promieniami słońca, niosą ze sobą poważne skutki. Przekonali się o tym mieszkańcy otoczonej lasami Starej Miłosny, gdzie w niedzielne popołudnie, 6 czerwca, pojawiły się na niebie kłęby dymu. Zaalarmowani mieszkańcy niezwłocznie powiadomili służby, dzięki czemu niespełna godzinę później sytuacja została opanowana. Spłonął dom przy Torfowej, na szczęście ogień nie rozszedł się na okoliczny las. Nie ustalono przyczyn pożaru, nie ma informacji na temat rannych.

Ta historia miała pozytywne zakończenie. Jednak strażacy ostrzegają i proszę o czujność, aby w przyszłości takich sytuacji uniknąć. W ciągu ostatnich sześciu dni od początku czerwca wybuchło ponad 220 pożarów. Odnotowuje się również bardzo niską wilgotność ściółki (7-15%) a w 812 gminach wystąpiła susza wśród zbóż. W większości kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Używanie otwartego ognia w lesie jak i w odległości 100 metrów od niego jest karane mandatem w wysokości 500 zł.

Więcej zdjęć dostępnych w serwisie Wesoła360

Kategoria: Wyłączenia

Magdalena Grzymkowska