Postępy budowy nowoczesnego liceum w Wesołej

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Inwestycje, Wieści z ratusza, Edukacja

Projekt Liceum Ogólnokształcące nr CLXIII w Wesołej

Wesoła wkrótce powita nowy obiekt edukacyjny — Liceum Ogólnokształcące nr CLXIII. Budowa, która rozpoczęła się w grudniu 2021 roku, postępuje zgodnie z planem i ma zostać zakończona do końca 2023 roku. Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności, ponieważ będzie to pierwsze miejskie liceum ogólnokształcące na terenie Wesołej.

CLXIII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie to pierwsza publiczna szkoła średnia w Wesołej, powstała na mocy Uchwały Rady miasta st. Warszawy z dnia 7 marca 2019 r. z inicjatywy władz dzielnicy jako realizacja potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców. Obecnie liceum tymczasowo mieści się przy ul. Klimatycznej 1, korzystając z gościny SP 385. Docelowo, liceum uzyska siedzibę na osiedlu Groszówka, niedaleko Urzędu Dzielnicy Warszawa Wesoła.

Prace budowlane przy ulicy Słowackiego idą zgodnie z harmonogramem i mają zostać zakończone do 10 listopada bieżącego roku. Następnie rozpoczną się odbiory budynku, które planowane są do końca 2023 roku. W czerwcu tego roku wmurowano akt erekcyjny i symboliczny kamień węgielny, co stanowiło ważny etap w realizacji projektu.

Nowoczesne liceum w Wesołej będzie jednopiętrowym budynkiem o powierzchni ponad 6,3 tys. metrów kwadratowych, który pomieści 600 uczniów. Obiekt będzie wyposażony w sale dydaktyczne, audytorium z funkcją widowiskową na 229 miejsc, stołówkę, wewnętrzne patio, salę sportową o powierzchni 700 mkw. z siłownią oraz ogromną salę sportową obok szkoły. Ponadto budynek będzie wyposażony w przyjazne dla środowiska rozwiązania, takie jak powietrzne pompy ciepła wspomagane kondensacyjnymi kotłami gazowymi oraz panele fotowoltaiczne na dachu, które wspomogą zasilanie szkoły w energię elektryczną.

Budowa liceum ogólnokształcącego w Wesołej to ważna inwestycja dla lokalnej społeczności. Całkowity koszt inwestycji wynosi 34 427 700 zł. Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu w wysokości 2 100 000 zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego szkoła zostanie odpowiednio wyposażona, co zapewni uczniom komfortowe warunki do nauki. Zakończenie prac budowlanych i odbiory budynku planowane są do końca 2023 roku, co oznacza, że już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska obiektów edukacyjnych na terenie Wesołej.

Bartłomiej Kuleszewicz