Posprzątaj po swoim psie! To nie jest kupa roboty.

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Aktualności

Na terenie Dzielnicy Wesoła zostało ustawionych 30 koszy na psie odchody. Prowadzona przez Biuro Ochrony Środowiska akcja na rzecz sprzątania po swoich pupilach dotarła na wschodnie obrzeża Warszawy.
Psie odchody to nie tylko nieestetyczny element warszawskiego krajobrazu, ale też poważne zagrożenie higieniczne. Dlatego chcemy zachęcić mieszkańców Dzielnicy Wesoła do sprzątania po swoich pupilach. W Wydziale Ochrony Środowiska (pokój nr 212) właściciele psów mogą otrzymać darmowe zestawy do sprzątania po psach.

  • Najlepiej z problemem radzą sobie mieszkańcy na obrzeżach Warszawy – mówi portalowi wiadomości24.pl Agnieszka Kłąb - Może to być spowodowane także tym, że poza centrum jest więcej domów jednorodzinnych, więc psy nie wychodzą na ulice – dodaje.

Na warszawskich ulicach pojawiły się służby wyposażone w odkurzacze pochłaniające odchody. Władze Białołęki testują natomiast quada wyposażonego w specjalny odkurzacz do zbierania nieczystości.

Za pozostawienie psich odchodów grozi mandat nawet w wysokości 500 zł. Jeśli ktoś odmówi jego przyjęcia, sprawa zakończy się w sądzie grodzkim, który może ukarać sprawcę grzywną do 5 tys. zł.
Szacuje się, że na terenie Warszawy żyje 110 tysięcy psów. Można zatem policzyć, że codziennie na stołeczne chodniki trafia więc 5,5 tony psich odchodów. Rocznie pieski pozostawiają zatem na naszych ulicach około 2 tysięcy ton kup!

Bartłomiej Kuleszewicz