Piknik Wesoła 2010

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Sport i turystyka, Wydarzenia, Kultura

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła postanowiła zakończyć maj w pięknym stylu i przypomnieć mieszkańcom o tym, że ważna jest nie tylko praca, ale i odpoczynek. 29 maja odbędzie się piknik, na który zaproszony jest każdy niezależnie od wieku. Wśród atrakcji znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Całość uświetnią koncerty zespołów Big Cyc i Oddział Zamknięty.

Impreza rozpocznie się w samo południe jak w rasowym westernie. Wprawdzie pojedynku rewolwerowców nie będzie za to każdy dostanie możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach sportowych. Można więc spróbować swoich sił w grach zespołowych. Dla prawdziwych twardzieli powstanie miasteczko survivalowe gdzie sprawdzą się w trudnej sztuce przetrwania. A jeśli tymi twardzielami okażą się tatusiowie to później ze swoimi pociechami mogą udać się do miasteczka zabaw. Tam odbędą się między innymi konkursy plastyczne, warsztaty artystyczne, będzie można też się pośmiać dzięki występom klownów. Dla dzieciaków również znajdzie się kilka konkurencji sportowych i olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia.

Generalnie sportu będzie bardzo dużo i tego poważnego i tego z przymrużeniem oka. Zapasy energii można będzie uzupełnić na stosikach gastronomicznych gdzie znajdzie się zarówno coś do jedzenia jak i do picia. A całość można spożyć biorąc udział w części zdrowotnej pikniku i przy okazji zmierzyć sobie ciśnienie lub poziom cholesterolu.

Miłośnicy motoryzacji znajdą na pikniku miasteczko samochodowe gdzie różne firmy motoryzacyjne zaprezentują swoją ofertę i najnowsze modele aut. Jeśli zaś ktoś woli konie niemechaniczne to będzie miał okazję obejrzeć skoki przez przeszkody, w których zawodnicy zawalczą o puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła.

To tylko niektóre z atrakcji pikniku. Całość zakończy cykl koncertów, które potrwają od godz. 16.40 do 22.00. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Oddział Zamknięty oraz Big Cyc.

Program:
1200 - 1630 - występy amatorskie na scenie

1200 - 1900

 • sport - rozgrywki i miniturnieje sportowe (piłka nożna, piłka siatkowa, krykiet, bocce, minigolf)
 • rekreacja - zestaw 12 konkurencji indywidualnych, rodzinnych i zespołowych (sumo, gladiatorzy, kolorowe tunele, wyścig w dybach, gąsienica, twister, łapak trenażery wioślarskie, stanowiska strzeleckie, trenażery laserowe, broń pneumatyczna i inne)
 • mini miasteczko survivalowe (zjazdy na linie, wspinania, przejścia na wysokościach, wykrywacz metali, orientacja w terenie, tor przeszkód)
 • miasteczko zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym (8 stanowisk sprawnościowych z opieką instruktorów, konkurs plastyczny na małych i dużych formatach, ludowe warsztaty artystyczne, występy klownów i artystów cyrkowych)
 • animatorzy w przebraniach postaci bajkowych
 • rozrywka: plac zabaw (dmuchańce, samochodziki elektryczne dla dzieci, trenażery wioślarskie)
 • strefa sponsorska: stoiska i materiały reklamowe osób, firm i instytucji, które przyczyniły się do organizacji imprezy
 • „Miasteczko Samochodowe” - stoiska firm motoryzacyjnych
 • Punkt Promocji Wojska
 • Rodzinny Festyn Prozdrowotny (profilaktyka chorób: odtytoniowych, gruźlicy, kardiologicznych, alergologicznych, pneumologicznych, hematologicznych oraz badanie cholesterolu i punkty konsultacyjne szczepień ochronnych)
 • stoiska gastronomiczne (grill, dania obiadowe, słodycze, lody, napoje, piwo), stoiska handlowe (zabawki, balony, itp.)

1200 - 1600 - zawody hippiczne „Regionalne zawody w skokach przez przeszkody o puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła”

1300 - 1600 - turniej szachowy

1300 - 1500 - rodzinny bieg

1300 Start Biegów Krasnali - dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na dystansach dostosowanych do wieku

1400 Start Biegu Młodzieży - młodzież gimnazjalna bieg na 2,5 km

1500 Start Biegu Debiutanta - bieg dla dorosłych na dystansie 5 km

Zapisy na wszystkie dystanse od godz. 1200 w namiocie Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Stara Miłosna.

1400 - 1600 - zawody cyklotrialowe (rowerowy tor przeszkód)

1640 - 1730 - koncert zespołu HOMELESS ROCKERS - laureata ROCK ON

1730 - 1830 - koncert zespołu SYNDROM KRETA

1830 - 2000 - koncert zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

2000 - 2200 - koncert zespołu BIG CYC

Bartłomiej Kuleszewicz