Październik w Ośrodku Kultury w Wesołej i Filii „Pogodna”

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Aktualności, Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Już 1 października odbędzie się Maraton Filmów Wojennych - to trzeci z cyklu pięciu maratonów realizowanych w ramach II edycji budżetu partycypacyjnego. Zapraszamy serdecznie o godz. 21.00 na bezpłatną projekcję do Auli Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1. Będzie można obejrzeć m.in. takie filmy jak „Czas apokalipsy-powrót” czy „Miasto 44”.

Tego samego dnia w Ośrodku Kultury w godz.12.00-15.00 odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych - Wesoła Kostka, więc jeśli macie ochotę spędzić popołudnie z planszówkami przyjdźcie do nas. W październiku odbędą się dwa spotkania Wesołej Kostki - kolejne już 15 października.

1 października warto również przyjść do Ośrodka Kultury na Otwarte Warsztaty Perkusyjne, które poprowadzi Ryszard Rutkowski. W godz. 15.00-16.30 będą odkrywane tajniki związane z grą na perkusji.

2 października o godz. 16.00 zapraszamy dzieci na przedstawienie “W 7 dni dookoła bajek”. Spektakl w wykonaniu Teatru Tak będzie wariacją na temat wierszy Jana Brzechwy. Wykorzystano w nich fragmenty wierszy takich jak: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar i Tańcowała igła z nitką. Przypominamy, że na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać od 26 września w siedzibie Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21. Ale to nie wszystko co przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych. Już 7 października o godz. 11.50 w Ośrodku Kultury odbędą się kolejne Spotkania z muzyką. W tym miesiącu mali uczestnicy obejrzą i wysłuchają koncertu Filharmonii Narodowej, pt. “Dawne tańce i melodie”. Dzieci dowiedzą się, jak muzykowano w XVII-wiecznej Europie, jakie tańce były wtedy w modzie i na jakich instrumentach, dzisiaj już rzadko spotykanych, grano w dworskich i pałacowych komnatach.

“Mały szczęścia łyk” to propozycja koncertu z okazji Dnia Seniora w wykonaniu Eweliny Hańskiej i Michała Muskata. W programie znajdą się utwory operetkowe i musicalowe. Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Komitet Pomocy Społecznej w Wesołej. Na koncert zapraszamy do Ośrodka Kultury w dniu 8 października o godz.14.00.

Trzeci weekend października zapowiada się również bardzo ciekawie. 16 października o godz. 17.00 odbędzie się spektakl “Dom Wschodzącego Słońca”. Opowiada on o starszych ludziach zamieszkujących dom spokojnej starości. Widzowie dowiedzą się dlaczego niektóre z tych osób tam trafiły oraz jak sobie radzą w takiej sytuacji, o czym marzą i czego potrzebują aby poczuć się wartościowymi ludźmi. Należy podkreślić, że scenariusz ukazuje seniorów jako silne oraz przedsiębiorcze jednostki, w żadnym wypadku nie ma na celu wzbudzenia w widzach współczucia. Spektakl rozśmiesza i wzrusza. Skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, zawiera wiele elementów muzycznych granych na żywo na pile! Spektakl w wykonaniu amatorskiego TEATRU NIEPAMIĘCI pod opieką reżyserską Sylwii Kalisz-Mróz wystawiany będzie bezpłatnie w ramach realizowanego projektu Funduszu Animacji Kultury WPEK.

W październiku nie zabraknie również pokazu slajdów i opowieści z podróży. Tym razem w podróż zabierze nas dziennikarz Radia dla Ciebie Michał Szulim. 22 października o godz. 17.00 poznamy ALFABET MADAGASAKRU - EGZOTYCZNEJ WYSPY NA KOŃCU ŚWIATA.

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką Jerzego Nowosielskiego, które odbędą się 8 października o godz.11.00 oraz 23 października o godz. 16.00 niezmiennie w Kościele p.w. Opatrzności Bożej przy ul. Ks. Piotra Skargi 2.

„POGODNA” DLA DZIECI

1 października o godz.11.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu pod nazwą BAŚNIOWA SOBOTA. Do uczestnictwa zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami. W scenerii prosto z bajki, wśród kolorowych poduszek będziemy spotykać bohaterów z różnych stron świata. Przeżyjemy z nimi niezwykłe przygody, poznamy czym jest przyjaźń, odwaga, uczciwość, zmierzymy się z niebezpieczeństwami i … wszystko skończy się dobrze. Spotkania poprowadzi Alicja Kubas. Najbliższe poświęcone będzie baśni pt. „Sobotnia góra”. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

7 października o godz.10.50 odbędzie się koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. „Dawne tańce i melodie”. Zapraszamy mamy z dziećmi w wieku przedszkolnym. To wspaniała okazja na umuzykalnienie swojego malucha.

30 października o godz.16.00 przedstawienie pt. PODRÓŻE PROFESORA KALAFIORA – AZJA wykonana Grupa Teatralna Echo. Tym razem Profesor odwiedzi największy z kontynentów. Dzieci przeżyją wiele przygód oraz poznają zwierzęta żyjące na tym kontynencie. Czy prawdą jest to, że niektóre zwierzęta zamieszkujące Azję są na wymarciu? Czy nasz Kalafior pomoże krokodylowi którego dręczy ból zęba? Czy Myszka Filipka podczas krótkiej podróży zdoła nauczyć się wschodnich sztuk walki? To wszystko nie jest takie proste, ale Profesor Kalafior postara się znaleźć receptę na wszystkie problemy mieszkańców tego fascynującego kontynentu. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 24 października.

„POGODNA” DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

8 i 22 października w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do nas wszystkich POGROMCÓW PLANSZÓWEK. Lubisz grać w planszówki? Masz sporo własnych pomysłów? Zawsze chciałeś stworzyć swoją grę? Dołącz do nas! Celem warsztatu Pogromcy Planszówek jest stworzenie nowej ciekawej gry planszowej! Jakiej? To zależy tylko od uczestników! Warsztat prowadzi Błażej Grygiel, dziennikarz, muzyk, gracz. Twórca gry “Pojedynek”, pracował w wydawnictwie “Styks”, tworzył programy lekcji-gier dla Muzeum Pałacu w Wilanowie, był wychowawcą, mistrzem gry i współtwórcą programu obozów z grami bitewnymi i RPG Biura Turystyki Orion. Tworzył muzykę do gier komputerowych i planszowych. Partnerem warsztatu jest sklep z zabawkami i grami “Raduś”.

13 października o godz. 19.00 warto wziąć udział w warsztatach artystycznych pt. RYSUNEK W SEPII. Zajęcia poprowadzi Maria Surawska - malarka, konserwator dzieł sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

15 października o godz.17.00 przeniesiemy się do Nepalu. Odbędziemy wirtualną podróż od skutych wiecznym lodem ośmiotysięczników po tropikalną dżunglę. Spotkanie poprowadzi dwójka podróżników – Katarzyna Sekuła i Łukasz Sacharczuk.

22 października o godz.18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Pani Ireny Czyżewicz-Cieślak wykonanych w technice collage. Ekspozycję zatytułowaną HARMONIA BARW I KSZTAŁTÓW będzie można oglądać w naszej filii do 10.11.2016 r. Wszystkich zainteresowanych techniką collage zapraszamy również do udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez autorkę wystawy, które odbędą się w dniu 5 listopada o godzinie 11:30. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

23 października o godz.18.00 koncert bluesowy pt. POŁUDNIOWY WIATR. zagra dla nas Paweł Szymański - śpiewający autor i gitarzysta, jeden z pionierów ragtime blues guitar w Polsce.

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła