Ostrzeżenie dla zarządców nieruchomości

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Aktualności, Inwestycje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił, że leżący na dachach i zadaszeniach śnieg przekroczył wartość krytyczną określoną przez polskie normy.

Nadmierne obciążenie śniegiem obiektów budowlanych, stwarza zagrożenie katastrofą budowlaną oraz niebezpieczeństwo niekontrolowanego urywania się sopli lodowych z dachów, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób poruszających się ciągami pieszymi wzdłuż nieodśnieżonych i niezabezpieczonych obiektów.
Usuwanie zalęgającego śniegu oraz sopli należy do obowiązków administratorów/zarządców/właścicieli budynków. Mając na uwadze prognozy meteorologiczne na najbliższe dni, Miasto st. Warszawa przypomina i przestrzega administratorów/zarządców/właścicieli nieruchomości, że w świetle obowiązujących przepisów prawa są oni odpowiedzialni za bezpieczeństwo osób przebywających w obiektach lub znajdujących się w ich pobliżu. Ponoszą także odpowiedzialność cywilną za skutki ewentualnej katastrofy budowlanej, a także zdrowie i życie osób poszkodowanych oraz wynikające z tego tytułu straty materialne.

źródło: wesola.waw.pl

Bartłomiej Kuleszewicz