Ośrodek Kultury Wesoła - zajęcia dla dorosłych i seniorów

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła - zajęcia dla dorosłych i seniorów

Jesień zbliża się wielkimi krokami, jednak mamy alternatywę dla coraz dłuższych wieczorów spędzanych przed telewizorami. Przygotowaliśmy bogatą ofertę sekcyjną dla dorosłych i seniorów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!


Serdecznie zapraszamy na zajęcia Zumby. To spotkania inspirowane muzyką latynoamerykańską. Połączenie tańca i gimnastyki, które kształtują sylwetkę i poprawiają kondycję. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę. Daj się porwać! Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 19:45-20:45. Prowadzi je Aneta Patro.Dla wielbicieli sztuki przygotowaliśmy „Pracownię malarską Grażyny Bany”. Zajęcia przeznaczone są dla osób pragnących nabyć lub udoskonalić umiejętności rysunku i malarstwa. Tematami prac będą: studium martwej natury, postać modela, kopia obrazu słynnego malarza lub praca w plenerze. Jeśli czujesz, że drzemie w Tobie dusza artysty, ale brakuje Ci umiejętności do wyrażania siebie, przyjdź do nas na zajęcia! U nas otrzymasz wskazówki, jak rozwinąć i udoskonalić swoją pracę. Na zajęciach doskonalimy warsztat malarski, a także umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata. Poznajemy zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru, anatomię człowieka, szukamy inspiracji do własnej twórczości. Poznajemy również teorię i historię sztuki. Nie czekaj! Zapisz się na „Pracownię malarską Grażyny Bany”, która odbywać się będzie w piątki w godzinach 18:30-20:00.

Wymarzyłaś sobie kiedyś wspaniałą sukienkę, a nie było jej w żadnym sklepie? Teraz już nie musisz się tym martwić. Zapraszamy na „Warsztaty szycia”, podczas których zdobędziesz nową i twórczą umiejętność - nauczysz się szyć na maszynie! W programie obsługa maszyn do szycia oraz nauka różnych technik szycia. Tym którzy potrafią, proponujemy rozwijanie swoich krawieckich umiejętności. Zapewniamy wszystkie materiały i przybory. Jeśli masz w domu w starej szafie swoją maszynę, możesz ją śmiało wziąć ze sobą, by odkryć w sobie Mistrza Krawiectwa. Zajęcia prowadzi Zbigniew Lis w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00.W swojej ofercie mamy również zajęcia dla osób kochających śpiewać. „Chór Malwy” to zajęcia wokalne dla dorosłych (55+, seniorzy). Jest to grupa przesympatycznych dziewczyn, które spotykają się w celu wspólnego śpiewania. Efektem ich działań są liczne koncerty i konkursy, w czasie których zdobywają nagrody. W ciągu roku pracują nad różnorodnymi programami muzycznymi. Są to następujące cykle: patriotyczne, kolędowe, wielkopostne i okazjonalne. Do udziału w spotkaniach zapraszamy Panie i Panów dysponujących odrobiną wolnego czasu, dobrego humoru i energii życiowej. Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 13:30-15:30.

Czujesz, że masz w sobie potencjał twórczy i nie wiesz dokładnie, co z nim zrobić? Zajęcia „IMPRO warsztaty teatralne” są właśnie dla Ciebie! Spotkania z IMPRO są doskonałą okazją do integracji i pobudzenia twórczego potencjału tkwiącego w uczestnikach. Trening umysłu jest tu przeplatany z treningiem ciała. Uczestnicy ćwiczą pamięć, szybkość skojarzenia i reagowania oraz dokonywania prostych i najlepszych wyborów. To forma warsztatów teatralnych łączących tradycyjną sztukę teatralną z improwizacją. Pobudzają i rozwijają kreatywność, redukują stres (w tym też związany z występem publicznym). Inspirują spontaniczność, otwierają „aktora” na akceptowanie zmian oraz relaksują organizm. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00. Prowadzą je Olga Miłaszewska oraz Dorota Gorjainow.Osobom prowadzącym siedzący tryb pracy, zestresowanym i zabieganym lub chcącym trwale poprawić swoją kondycję fizyczną proponujemy zajęcia z „Jogi”, które odbywają się w środy w godzinach 19:00-20:00. Prowadzi je Elżbieta Kabała. Hatha Joga to system ćwiczeń zwanych asanami, które mają zbawienny wpływ na całe ciało człowieka. Ćwicząc nie tylko uelastyczniasz i wzmacniasz mięśnie, ale również masujesz organy wewnętrzne, poprawiając tym ich funkcjonowanie. Część relaksacyjna zajęć wspaniale wycisza umysł i wpływa kojąco na nasze samopoczucie, dając nam dodatkową dawkę pozytywnej energii.We wtorki w godzinach 19:00-21:00 oferujemy „Wieczory z rękodziełem” z Klarą Keller. Spotkania poświęcone są różnorodnym formom rękodzieła inspirowanych kulturami różnych zakątków świata: od szydełkowania, przez tworzenie maskotek, po szycie i haft. W ramach zajęć uczestnicy poznają pochodzenie danej techniki i nauczą się jej podstaw. Nauczą się, jak można jedną technikę wykorzystać na różne sposoby: np. haftem można ozdobić poduszki, można wyhaftować bieżnik albo zawieszkę na ścianę, jak również artystycznie zacerować dziurę w ulubionej bluzce. Ta wszechstronność zastosowania technik sprawia, że rękodzieło jest wspaniałym sposobem nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale i na kreatywne podejście do życia – zmienianie najzwyklejszych przedmiotów w coś nowego, co wyraża osobowość właściciela.Zapraszamy bardzo serdecznie do skorzystania z naszej oferty i spędzenia czasu w kreatywny sposób.Szczegółów szukajcie również na naszej stronie internetowej oraz na facebooku:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła