"Odjazdowy Bibliotekarz" Sulejówek-Wesoła-Wawer-Józefów

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kultura

Trzecia już edycja Rajdu “Odjazdowy Bibliotekarz” za nami! W tym roku, 9 maja, pojechaliśmy z Sulejówka przez Wesołą i Wawer do Józefowa. Zaczęliśmy w Muzeum Józefa Piłsudskiego, zakończyliśmy w Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie.

Nasza Biblioteka była jednym z sześciu organizatorów imprezy! Medialnie wspierali nas: Wiadomości Sąsiedzkie Wesoła - Wawer - Praga-Południe - Rembertów, Wesoła Gazetka Sąsiedzka. Dziękujemy również wesołowskim portalom: http://wesoła-gazeta.pl/ i http://www.staramilosna.info/ oraz portalowi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za promocję Rajdu!

Wsparcia udzielili nam: Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WITOPLAST, Platon - Dystrybucja Ksiązek, K&M Delikatesy Wesoła, PAWO Piekarnia-Cukiernia, Polpain-Putka, Oskroba, Sklep OK., Abud - Market Budowlany, JBB, Pizza z Radości, F.H.U. SAKOWSKA - Materiały Odblaskowe, Miejska Wysyłka, Stowarzyszenie Nasza Wesoła, CYKLON Sport Serwis, harcerki z 44 MDH-ek Kasjopea im. Danuty Siedzikówny “Inki”, Doktor A, Vita-Medica. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom!

Lokalnej policji dziękujemy za zabezpieczenie Rajdu. Czuliśmy się zaopiekowani również dzięki bardzo sprawnej “załodze” z Rembertowskiej Masy Krytycznej i Stowarzyszenia Rembertów Bezpośrednio.

Trasa w tym roku była dosyć długa (ok. 29 km), niektórzy jechali od początku do końca, inni dołączyli na przystankach, było nas na Rajdzie ok. 120 osób, a na pikniku ok. 150 osób.

Wystartowaliśmy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, na kolejnych etapach przy bibliotekach w Wesołej, Wawrze oraz na granicy Józefowa dołączali do nas kolejni “rajdowcy”. Na mecie w Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie czekały na nas kiełbaski z grilla, przekąski, ciasteczka, bułeczki, herbata, kawa, woda i napoje. Wzmocniwszy utrudzone ciało mogliśmy zajrzeć do namiotu tzw. bookcrossingu, by wybrać sobie książki. Dzieci miały specjalne atrakcje: dekorowanie roweru, były też zajęcia prowadzone przez nasze harcerki. Spotkaliśmy się z autorką książek - Agnieszką Wojdowicz. Oglądaliśmy nietypowe rowery, zwiedzaliśmy Muzeum i jego eksponaty militarne. Można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, sprawdzić, czy mamy prawidłową postawę. Atrakcji było co niemiara! A co równie ważne - pogoda nie zawiodła!

Dziękujemy Przyjaciołom Biblioteki i Książki za udział w Rajdzie! Mamy już pomysły na następny rok, wydaje się więc, że w Wesołej tradycja “Odjazdowego” nie zaginie!

Bartłomiej Kuleszewicz