Nowy sezon w Ośrodku Kultury i Filii Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Wakacje już za nami, ale koniec ciepła i słońca wcale nie oznacza, że będziemy się teraz nudzić. Wręcz przeciwnie! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zajęć sekcji i innych atrakcji oraz wydarzeń. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Jednym słowem sezon 2016/2017 uważamy za rozpoczęty!

Otwieramy dla Was nasze drzwi. Już 3 września w godz.10-14.00 organizujemy w filii Pogodna Dzień Otwarty, a w programie są m.in. spotkania z instruktorami, zajęcia pokazowe oraz warsztaty muzyczne pt. „Rozśpiewana Rodzinka”, polegające na wspólnym śpiewaniu i graniu na instrumentach muzycznych, połączone z zajęciami ruchowymi na macie edukacyjnej oraz własnoręcznym tworzeniem instrumentów. Warto przyjść, bo mamy w ofercie niemal 30 propozycji dla uczestników w różnym wieku – od najmłodszych dzieci, do dorosłych i seniorów.

Dzień później, tj. 4 września zapraszamy do siedziby Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego na Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentujemy propozycję zajęć sekcyjnych. Mamy dla Was aż 35 propozycji! Od godz. 14.00 do 17.00 będą na Was czekać pracownicy, animatorzy oraz opiekunowie, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Będzie możliwość szczegółowego zapoznania się z ofertą, jak również zapisania siebie oraz Waszych dzieci na zajęcia. Podczas Dni Otwartych odbędzie się Piknik Rodzinny z Klockami Lego pt. „Twórcze Budowanie z Klocków Lego i Rodzinne Sadzeniaki”. Piknik o charakterze integracyjno-edukacyjnym zostanie przeprowadzony we współpracy z Fundacją „Akademia Iwony Kalaman”. Projekt będzie składał się z dwóch stanowisk. Pierwsze z nich to twórcze budowanie z klocków Lego, gdzie na specjalnej macie przy wielkim stosie klocków, pod okiem instruktorów całe rodziny będą budować i odwzorowywać Warszawskie Legendy. Najciekawsze prace będą nagrodzone pamiątkowymi upominkami. Przy drugim stanowisku „Rodzinne Sadzeniaki” pod okiem animatorów cała rodzina będzie mogła zabawić się w integracyjną Eko-zabawę. Każdy będzie sadził swoją małą roślinkę. Jednak to nie wszystko co przygotowaliśmy tego dnia.

Oprócz prezentacji sekcji i Pikniku Rodzinnego zapraszamy naszych najmłodszych na przedstawienie „Magiczny Miód”. Za sprawą Teatru Igraszka poznamy niedźwiadka Maciusia, który musi wyruszyć w daleką podróż do tajemniczego lasu, aby zdobyć dla chorej mamy antidotum, którym jest magiczny miód. Czy uda mu się pomóc mamie? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź już o godz.16.00. Jednocześnie przypominamy, że na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w siedzibie Ośrodka Kultury od 29 sierpnia.

Tydzień później, tj. 10 września zapraszamy do Filii Pogodna na dwa wydarzenia. 
W godz. 13.00-18.00, odbędzie się rodzinne spotkanie POGROMCÓW PLANSZÓWEK. Jeśli lubisz grać w planszówki, masz sporo własnych pomysłów i zawsze chciałeś stworzyć swoją grę, dołącz do nas! Na warsztatach będziemy testować gry, rozmawiać o ich zasadach, recenzować je. Każdy Pogromca może przynieść grę, którą szczególnie lubi, by się nią podzielić.  Celem spotkań Pogromców Planszówek będzie stworzenie nowej, ciekawej gry planszowej! Jakiej? To zależy tylko od uczestników! Warsztat prowadzi Błażej Grygiel - dziennikarz, muzyk, gracz. Twórca gry “Pojedynek”, pracował w wydawnictwie “Styks”, tworzył programy lekcji-gier dla Muzeum Pałacu w Wilanowie, był wychowawcą, mistrzem gry i współtwórcą programu obozów z grami bitewnymi i RPG Biura Turystyki Orion. Tworzył muzykę do gier komputerowych i planszowych. Partnerem warsztatu jest sklep 
z zabawkami i grami „Raduś”.

Natomiast o godz.18.00 odbędzie się koncert pt. MUZYCZNE KONTRASTY w wykonaniu Beaty Kozyry (skrzypce) i Jakuba Paulskiego (gitara). Muzycy przedstawią różnorodny świat muzyki klasycznej, filmowej oraz popularnej we własnym opracowaniu na duet gitara, skrzypce. W programie klasycznym znajdą się utwory z epoki Baroku, Klasycyzmu, Romantyzmu oraz XX wieku. Filmowe motywy zostaną wybrane, m.in z filmów: Misja, Love Actually i Gladiator oraz serialu Gra o Tron. Muzykę popularną będą reprezentować powszechnie znane utwory zespołu Coldplay, Stinga oraz standardy muzyki jazzowej.

Również 10 września w Ośrodku Kultury w godzinach 10.00-11.30 odbędą się OTWARTE WARSZTATY PERKUSYJNE. Warsztaty organizowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które chcą zapoznać się z podstawowymi zasadami gry na instrumentach perkusyjnych. Podczas spotkań będą odkrywane tajniki związane z grą na perkusji przy jednoczesnej doskonałej zabawie 
z rytmem.  Warsztaty poprowadzi Ryszard Rutkowski. Zapisz się na bezpłatne zajęcia. Ilość miejsc ograniczona.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy na ten weekend. 11 września zapraszamy do Ośrodka Kultury o godz. 17.00 na koncert „Sercem patrz” w wykonaniu Doroty Mężyk-Gębskiej, absolwentki Wydziału Wokalnego Warszawskiej Akademii Muzycznej. Przyłączając się przed laty do programu budowy Polskiego Sztucznego Serca realizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu powstała płyta „Sercem patrz” zawierająca utwory o tematyce związanej 
z sercem. Będą mogli Państwo wysłuchać takich utworów jak: „Pierwszy znak”, „Serduszko puka”, „Kto ofiaruje mi serce”.

Trzeci weekend września obfituje również w ciekawe wydarzenia. 17 września o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1 odbędą się RODZINNE ZAWODY RAKIETOWE. Zawody nawiązują do przeprowadzonych już dwukrotnie zawodów szybowcowych, pt. „Smyki na start”. 
W atmosferze zabawy mają przekazywać w bardzo namacalny sposób wiedzę z zakresu nauk technicznych. Główne założenia zawodów rakietowych to: popularyzacja szeroko pojętej nauki oraz dobra zabawa dla całych rodzin. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Również tego dnia zapraszamy wszystkich miłośników podróży do Ośrodka Kultury o godz. 17.00 na wyprawę do Chin. Będzie to kontynuacja opowieści z prawie trzymiesięcznej podróży Łukasza Sacharczuka i Katarzyny Sekuły, którzy odwiedzili kilkanaście Parków Narodowych na terenie Państwa Środka. Podróżnicy zabiorą Państwa w najpiękniejsze i najmniej dostępne Parki. Zapraszamy na pokaz slajdów i opowieści z podróży.

Nie zapominamy również o najmłodszych. To właśnie dla naszych małych milusińskich mamy przygotowane spotkania z muzyką, czyli koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. ”Teatr muzyczny – pół żartem, pół serio”. Dzieci powita piękny śpiew i barwny korowód postaci, które opowiedzą o swoich radościach, marzeniach i przygodach. Oprócz grup zorganizowanych zapraszamy również uczestników indywidualnych. Spotkania z muzyką odbędą się 23 września najpierw o godz.10.50 w Filii „Pogodna”, godzinę później, tj. o 11.50 w siedzibie Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego.

24 września o godz.18.00 warto się wybrać do Filii Pogodna na wernisaż wystawy Olgi Marii Surawskiej pt. ŚWIATŁO I KOLOR. Obie artystki – matka i córka – to malarki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Maria jest uczestniczką międzynarodowych wystaw. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów i muzeów na całym świecie. Jest mentorką i przewodniczką dla wielu miłośników malarstwa i sztuki. Prowadzi w Starej Miłośnie własną pracownię kopii i konserwacji dzieł sztuki Surreal. Olga Surawska jest projektantką i graficzką, doktorantką na londyńskim uniwersytecie University of The Arts London, Central Saint Martins. Jej twórczość designerska obfituje w zaskakujące, nowatorskie rozwiązania, które łączą klasykę i nowoczesność.

Po dwumiesięcznej przerwie zapraszamy również na kolejne spotkania ze sztuką Jerzego Nowosielskiego. 10 września o godz.11.00 oraz 25 września o godz.16.00 Zofia Łukomska-Chojecka podczas spaceru w Kościele p.w. Opatrzności Bożej przy ul. Ks. Piotra Skargi 2 opowie kim był Jerzy Nowosielski, czy był malarzem sztuki sakralnej czy nowoczesnej oraz dlaczego kościół w Wesołej jest tak cennym zabytkiem. Wszyscy miłośnicy sztuki, i nie tylko, będą mieli możliwość poznania twórczości Nowosielskiego.

Wrzesień zakończymy w Ośrodku Kultury spotkaniem Klubu Miłośników Gier Planszowych – Wesoła Kostka. Zagramy m.in. w takie gry jak: Agricola, Kolejka, Dobble czy Mól Szachrajek. Na popołudnie z planszówkami zapraszamy w sobotę 24 września w godz. 12.00-15.00. Spotkanie poprowadzi niezmiennie Dominik Pietrzak. Natomiast w Filii Pogodna koniec miesiąca upłynie nam na spotkaniu z najmłodszymi, ponieważ 25 września o godz. 16.00 odbędzie się przedstawienie pt. „Nasz nowy kolega Mambo” w wykonaniu Studio Artystycznego ARLEKIN. To egzotyczna bajka o tym, że każdy zasługuje aby dać mu szansę, i że warto mieć przyjaciół. Bezpłatne wejściówki można odbierać w filii „Pogodna” od 19 września.

Zapraszamy do udziału w wrześniowych wydarzeniach.
Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage’u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola 
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła