Nowy rok i nowa energia, czyli co słychać w Ośrodku Kultury Wesoła w styczniu

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Nowy rok i nowa energia, czyli co słychać w Ośrodku Kultury Wesoła w styczniu

Po świątecznej przerwie Ośrodek odpoczywa krótko i natychmiast bierzemy się do roboty. Zapraszamy serdecznie w styczniu do Ośrodka Kultury i filii “Pogodna”! Styczeń to dla nas prawdziwa podróż!

Zaczynamy już 7 stycznia, nowy rok przywitamy w filii “Pogodna” wernisażem. Otworzymy wystawę obrazów Joanny Kowalik. Artystka rozkochała się w realiźmie, w jej tworczości widać fascynację przyrodą, roślinami, zwierzętami, ruchem i pięknem świata.

W sobotę 9 stycznia, o godzinie 18:00 w programie “Bawmy się” wystąpi duet Danqa Stankiewicz oraz Filip Borowski. Pani Stankiewicz to człowiek instytucja: nagrała 22 albumy solowe, ponad 300 piosenek oraz wzięła udział w ponad 10 tysiącach koncertów. Występowała między innymi z kabaretem Tey, z Tadeuszem Drozdą, Krzysztofem Daukszewiczem i Jerzym Ofierskim. Filip Borowski na scenie jest od ponad 35 lat. Znany między innymi z kabaretu Fillip z konopii, prezentował także autorskie programy w Polsce i USA.

Następnego dnia, 10 stycznia, przyłączamy się do największej akcji charytatywnej w Polsce. Ośrodek Kultury Wesoła w tym roku współtworzy jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z Urzędem Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz lokalnymi szkołami.

Oprócz zbiórki planujemy koncerty, aukcje i wiele innych atrakcji. Zapraszamy na 24 Finał w Wesołej. Spotykamy się już o 16:00 w Klubie “Kościuszkowca”, a o godzinie 20:00 wyślemy Światełko do Nieba.

Spotkania i spektakle - czyli wyprawy przez morza i oceany

Gdy za oknem wieczór rozpoczyna się już przed 16:00 nic tylko usiąść po pracy z herbatą lub kawą i pomarzyć o dalekich podróżach. Proponujemy zrobić to w otoczeniu znajomych w naszym Ośrodku. W tym miesiącu mamy w programie aż dwa spotkania z podróżnikami. Marek Łasisz w sobotę 16 stycznia o 17:00 zaprasza do filii “Pogodna” na pokaz slajdów i opowieść o podróży do kolumbijskiej dżunglii. Następna sobota natomiast należy do Sebastiana Bielaka, który w siedzibie OK Wesoła przy Starzyńskiego 21 opowie o magicznych zakątkach wyspy Thassos w Grecji.

Styczeń to także pierwszy miesiąc naszego najnowszego projektu. Nazywa się “Baśniowe Soboty”. To propozycja dla rodziców i dzieci od 5 do 9 lat. Wśród kolorowych poduszek spotkamy bohaterów z różnych stron świata. Przeżyjemy z nimi niezwykłe przygody, poznamy czym jest przyjaźń, odwaga, uczciwość, zmierzymy się z niebezpieczeństwami i …wszystko skończy się dobrze. Każde spotkanie zakończone będzie warsztatem plastycznym.

Nie zabraknie w tym miesiącu także przedstawienia dla dzieci. “Wesoły Pociąg” to tytuł bajki, którą dzieciaki będą mogły obejrzeć w filii “Pogodna” w niedzielę 24 stycznia. Spektakl Agencji Artystycznej “Dur-Moll” to opowieść o instrumentach muzycznych, które podróżując w czasie przeżywają najróżniejsze przygody.

Styczniowe koncerty - czyli podróże w czasie

W styczniu przeniesiemy naszą publiczność w czasie. W niedzielę 17 stycznia o godzinie 17:00 na scenie Ośrodka Kultury przy Starzyńskiego pojawi się trio w składzie Alicja Gałązka, Magdalena Kujawska oraz Sebastian Gawlik. Zaprezentują program najlepszych i najbardziej znanych piosenek z muzyki rozrywkowej lat 70-tych i 80-tych w Polsce. Koncert nosi nazwę “PRL czyli recital Piosenek Raczej Lubianych”. Trio sięgnie między innymi po klasyczne przeboje Perfectu, Lombardu, Bajm czy Maryli Rodowicz. Ale muzyka to nie wszystko. Artyści na scenie prezentują całe show wskrzeszające klimat PRLu tworząc kabaretowy spektakl pełen absurdalnego humoru.

W styczniu także po raz kolejny odwiedzi nas cykl “Filharmonia dla dzieci”. W piątek 29 stycznia, najpierw o 10:50 w filii “Pogodna”, a godzinę później w Ośrodku Kultury muzycy będą nas przenosić w czasy baroku. Będzie można poznać tańce z tej epoki oraz dawne style grania na instrumentach, na przykład prawdziwie hiszpańskie brzmienie gitary.

Śladami podróżniczki

Na koniec chwalimy się osiągnięciami rozwijających swoje talenty w naszych murach dzieci. Książka “Nela mała reporterka” tak zainspirowała dzieci z sekcji „Rysunku i malarstwa” działającej w filii “Pogodna”, że postanowiły namalować jej przygody. Podczas zajęć Pani Instruktor Elżbieta Lipiec czytała fragmenty książki, a dzieci ilustrowały akcję książki. Powstała z tego cała wystawa, którą zaprezentowano w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Wesołej. Przy tej okazji dziękujęmy za gościnę i współpracę pani kierownik filii Małgorzacie Kazimierskiej. Wystawę można było oglądać od 20 listopada do 20 grudnia i jak wiemy cieszyła się niesłabnącym powodzeniem. To z pewnością nie koniec przygód młodych artystów z historią reporterki.

A w Nowym Roku życzymy Państwu ciepła, miłości i piękna! To ostatnie znajdą Państwo na naszych zajęciach, koncertach, wystawach i na spotkaniach! Zapraszamy przez cały rok 2016!

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła