Marzec w Ośrodku Kultury Wesoła i filii Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Marzec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Marzec rozpoczniemy przedstawieniem dla dzieci Gucio Chusteczka w wykonaniu Grupy Teatralnej Echo. Gucio Chusteczka to trochę gapowaty chłopiec. Pech sprawił, że przeziębił się, ale za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. A gardełko bolało coraz mocniej, gorączka się wzmagała, nos czerwieniał od kataru…Czy przyjaciele pomogą mu w chorobie? Czy Gucio przekona się, że Doktora nie należy się bać? Co robić, by chorować jak najmniej i być zdrowym? Odpowiedź na te pytania już 5 marca o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki na bajkę do odbioru od 27 lutego od godz. 16.00.

W drugą sobotę miesiąca, tj. 11 marca o godz. 17.00 zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu zespołu ludowego Mielniczanie z Mielnika. Wystąpią: Zenaida Charko, Anna Zwierzyńska, Wiera Kierkowicz, Wanda Urbańska, Maria Urbańska Małgorzata Kuzio, Teresa Borowska, Luba Śnieżko, Wiera Sidewicz, Zbigniew Mormol, Walenty Nikitorowicz. Kierownikiem zespołu jest Alicja Okoczuk, natomiast instruktorem muzycznym Henryk Mułenko. Po koncercie będzie możliwość zakupu pisanek prosto z Podlasia.

Pozostając dalej w klimacie koncertowym informujemy, że 12 marca o godz. 18.00
w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 odbędzie się koncert Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały, pt. „I Wilanów znajdzie fanów”. Teatr Muzyczny działa przy Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy pod kierunkiem Lecha Nowickiego.

W niedzielę 19 marca odbędzie się spektakl „Na pełnym morzu” na podstawie sztuki Sławomira Mrożka w wykonaniu Grupy Zapis Fonetyczny. „Na pełnym morzu” to historia trojga rozbitków na tratwie, historia o starciu jednostki z większością, o wolności wyboru. Dyktaturę, anarchię traktujemy jednoznacznie jako złe, ale czy prawdziwa demokracja zawsze potrafi obronić jednostkę? Na przedstawienie zapraszamy o godz. 17.00.

W dniu 23 marca o godz. 10.00 odbędą się eliminacje dzielnicowe do 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Zgodnie z regulaminem uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych z klas I-III, klas IV-VI oraz uczniowie gimnazjów klas I-III, którzy recytują jeden utwór (do wyboru przez uczestnika). Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 3 minut! Konkurs ujawnia młode talenty recytatorskie, pobudza aktywność artystyczną i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa. Finał konkursu odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w dniach 22 i 23 kwietnia
2017 r.

Marzec zakończymy „Spotkaniami z muzyką”. W tym miesiącu zapraszamy dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „W gorącej Andaluzji”. Młoda publiczność podąży śladem perskiej legendy, która pozwoli zrozumieć pojawienie się Cyganów na naszym kontynencie oraz prześledzić ich wędrówkę po Europie aż do jej hiszpańskiego krańca. Zobaczą jak kształtowała się muzyka, która dziś tak silnie porusza naszą wyobraźnię. Atrakcyjność koncertu podniosą częste zmiany strojów oraz użycie w tańcu rekwizytów. Zarówno muzyczna, jak i wizualna strona koncertu, a także zaangażowanie i mistrzowskie umiejętności artystów dostarczą małym odbiorcom niepowtarzalnych emocji. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale gorąco zapraszamy też mamy z dziećmi 31 marca o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

W marcu na Pogodnej

4 marca o godz. 18.00 odbędzie się spektakl pt.: „Scenariusz dla trzech aktorek”
w wykonaniu Iwony Chołuj, Doroty Gorjainow i Anny Modrzejewskiej. Sztuka oparta jest na wyjątkowym utworze Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorów”, który przedstawia problemy, z jakimi zmagają się artyści w trakcie pracy twórczej. Natomiast „Scenariusz dla trzech aktorek” to nowe relacje pomiędzy postaciami. To doskonała komedia, pełna zabawnych dialogów i sytuacji. Niewiele jest tekstów, których realizacje przynoszą widzom tyle zabawy, a po przedstawieniu zmuszają do refleksji na temat życia, ludzi i sztuki.

Tego samego dnia w godz. 13.00-17.00 zapraszamy na spotkanie „Wesołej Kostki”. Jest to cykl dla miłośników gier planszowych. Kolejne spotkanie odbędzie się 25 marca. Prowadzenie: Dominik Pietrzak.

Baśniowa Sobota to cykl spotkań i warsztatów plastycznych dla dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami. Do świata prosto z bajki zapraszamy 11 marca o godz. 16.00. Tym razem odwiedzimy królestwo, w którym panuje Miłościwy Król i jego małżonka. Pod opieką dobrego władcy poddanym żyje się spokojnie, a nie brakuje im niczego, gdyż jest to kraj bardzo bogaty dzięki wyjątkowemu odkryciu pewnego supernaukowca. Para królewska również prowadzi życie szczęśliwe, ciesząc się swoją uroczą, mądrą i grzeczną córeczką- królewną. Jednak pewnego dnia Księżniczka Tuberoza zaczyna zachowywać się dziwnie… Co się stało królewnie? Co na to królewscy rodzice? Czy na zamku zapanuje spokój? Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 6 marca od godz. 16.00. To samo spotkanie Baśniowej Soboty zostanie powtórzone 18 marca o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy ul. Starzyńskiego 21. Tam wejściówki będzie można odbierać od 13 marca od godz. 16.00.

18 marca o godz. 10.00 odbędą się otwarte przesłuchania w konkursie „Piosenki
z ekranu”
. Uczestnicy zaprezentują utwory z filmów, bajek, seriali i musicali w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum. Zapowiada się magicznie. Również 18 marca o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkół Podstawowych Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy pt.: „Wesoła okiem Picassa”. Wystawa będzie składała się z prac powstałych podczas dwóch wydarzeń kulturalnych. Będą to nagrodzone i wyróżnione prace w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Wesoła okiem Picassa” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy Pana Edwarda Kłosa zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 353 z okazji 600-lecia Wesołej oraz prace powstałe podczas warsztatów, które odbyły się w ODT Pogodna 27 stycznia pt.: “Mój Picasso”. Ekspozycja potrwa do 31 marca.

25 marca o godz. 10.00 rozpoczną się przesłuchania do musicalu „Lekcja wychowania wg Akademii Pana Kleksa”. Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Na casting prosimy przygotować wiersz i piosenkę a capella. Zgłoszenia pod nr telefonu 22 427 37 74.

Na ostatnią niedzielę marca przygotowaliśmy dla najmłodszych przedstawienie pt.: „Pszczółka Kaja i przyjaciele” w wykonaniu Teatru Duet. Bajka opowiada o przygodach sympatycznej pszczółki i jej przyjaciela trutnia Kucio. Bajka zapoznaje dzieci z mieszkańcami łąki. Przekazuje w sposób przystępny wiedzę przyrodniczą oraz uczy adaptacji w nowych warunkach. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 20 marca od godz. 16.00.

Pod koniec marca zostanie ogłoszony konkurs plastyczny „Wesoła za 100 lat”, którego przedmiotem będzie wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej ulubione miejsce z przestrzeni publicznej w Warszawie – Wesołej za 100 lat. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VI. Już dziś zachęcamy do udziału.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage’u w portalu Facebook:

www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła