Mali Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano przez Szkoła Podstawowa nr 353 w Edukacja

Mali Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 353

Dzieci w wieku szkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość poznawania tego co nowe, nieznane. Bardzo dobrym sposobem zaspokajania tej potrzeby są między innymi zabawy badawcze i eksperymenty.

Z myślą o tym 25 lutego 2016 roku w klasie Ie uczniowie ze Szkolnego Klubu Odkrywców przeprowadzili kolejne zajęcia eksperymentalne. Tym razem pt. Bajki opowiadamy – świat chemii odkrywamy. Elsa i Anna - bohaterki bajki „Kraina Lodu” wprowadziły pierwszoklasistów w niezwykły świat.

Podczas zajęć uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, zgłębiając zagadki otaczającego je świata. Z pomocą asystentów wykonywali doświadczenia. Jedno z nich polegało na obudzeniu uśpionych wulkanów. Odbyło się również tajemnicze dmuchanie balonów bez użycia siły. Uczniowie mogli się także przekonać, że przyroda potrafi zaskakiwać i np. ogień może palić się pod wodą. Na zakończenie naukowiec podsumował zajęcia i wyjaśnił uczniom, co spowodowało wybuch wulkanu i dzięki czemu balony zostały napompowane. Uczniowie dowiedzieli się, iż to, co robili podczas zajęć nazywamy reakcjami chemicznymi. Zajęcia obserwowali dyrektorzy z innych warszawskich placówek, którzy gościli w naszej szkole w ramach współpracy Sieci Dyrektorskich. Razem z uczniami wykonywali eksperymenty.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami. Zajęcia pokazały jak w ciekawy i fascynujący sposób można bawić się i jednocześnie wspólnie odkrywać niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Pierwszaki już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

Marzena Perzanowska, Magdalena Kruk
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Szkoła Podstawowa nr 353