Maj w Ośrodku Kultury 
w Dzielnicy Wesoła

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Globtrotersko, muzycznie, filmowo i rodzinnie - tak będzie w maju, w Ośrodku Kultury 
w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

7 maja o godz. 18.00 w Filii Ośrodka zabrzmią dźwięki muzyki rosyjskiej. Ze swoim recitalem wystąpi Yana Zrazhevskaya, która zaśpiewa utwory słynnych rosyjskich bardów m.in. 
W. Wysockiego, B. Okudżawy, współczesnych autorów m.in. J. Szewczuk, S. Surganowej, oraz piosenki z repertuaru A. German czy E. Frolowej.

Pozostając dalej w klimacie muzycznym zapraszamy 15 maja o godz.17.00 do Ośrodka Kultury na „Humor i piosenkę z tamtych lat”, czyli kabaret 20-lecia międzywojennego, który przedstawi Mirosław Kowalczyk. Będzie to podróż po scenach kabaretowych Warszawy 
i Lwowa. W programie znajdą się piosenki, skecze, monologi i dowcipy, a to wszystko na podstawie tekstów m.in. M. Hemara, J. Tuwima i T. Boy-Żeleńskiego. Na to wydarzenie zapraszamy również młodzież, bo bez wątpienia będzie to wspaniała lekcja historii 
i literatury.

Miłośników podróży chcemy zabrać do Meksyku. 21 maja o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Markiem Łasiszem, który przedstawi slajdy i opowie 
o swojej kolejnej wyprawie do jednej z największych metropolii na świecie. Poznamy kulturę, obyczaje, kuchnię, muzykę oraz mieszkańców Mexico City.

Tych, którzy próbują swoich sił w ceramice lub dopiero zastanawiają się, czy zgłębić wiedzę na ten temat, zapraszamy 14 maja o godz. 18.00 do Filii Ośrodka „Pogodna” na wernisaż wystawy ceramiki Kingi Szczeniowskiej pt. „Z miłości do gliny”.

Oczywiście nie zapominamy o dzieciach. Na początek mamy dwie propozycje spektakli. Pierwsza z nich to „Rybak i żuraw”, klasyczna japońska baśń ukazująca dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło. Przedstawienie odbędzie się 8 maja o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury. Druga propozycja to spektakl w wykonaniu Teatru Lalek IGRASZKA pt. „Podróż za horyzont”. Zapraszamy 22 maja o godz. 16.00 do Filii Ośrodka „Pogodna”. Jest to opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Jednocześnie przypominamy, że na przedstawienia dla dzieci obowiązują wejściówki. Można je odebrać na tydzień przed odbywającym się spektaklem w siedzibie Ośrodka Kultury i Filii Pogodna.

Ponadto w tym miesiącu odbędzie się MARATON FILMOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA. Jest to drugi z cyklu Maratonów Filmowych, które będą zorganizowane w tym roku. Wydarzenie to realizowane jest w ramach II edycji budżetu partycypacyjnego. Zapraszamy na bezpłatną projekcję trzech filmów do Auli Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1 w dniu 28 maja, w godz. 16.00-21.00. Obejrzymy m.in. film komediowy „Wakacje Mikołajka”. Informację o tytułach, które będą wyświetlane można uzyskać w Ośrodku Kultury (tel. 22 773 61 88) lub w filii „Pogodna” (tel. 22 427 37 74).

Nie zabraknie oczywiście stałych punktów programu takich jak: Baśniowa Sobota, Klub Miłośników Gier Planszowych - Wesoła Kostka, Pogodne Planszówki, oraz Spotkań 
z muzyką.

Przypominamy również o odbywających się spotkaniach ze sztuką Jerzego Nowosielskiego. W maju zapraszamy na dwa kolejne spacery: 7 maja o godz. 11.00 oraz 22 maja o godz.16.00 w Kościele p.w. Opatrzności Bożej przy ul. ks. Piotra Skargi 2. O tym m.in. kim był Jerzy Nowosielski, czy był malarzem sztuki sakralnej czy nowoczesnej oraz dlaczego kościół w Wesołej jest cennym zabytkiem opowie historyk sztuki - Zofia Łukomska - Chojecka.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage’u w portalu Facebook:

www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła