Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy!

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Przegląd dzielnicowych młodych talentów artystycznych, konkurs recytatorski, spektakle teatralne, wystawy to tylko niektóre wydarzenia, które Ośrodek Kultury 
w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaplanował na kwiecień.

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy m.st. Warszawy!

Przegląd dzielnicowych młodych talentów artystycznych, konkurs recytatorski, spektakle teatralne, wystawy to tylko niektóre wydarzenia, które Ośrodek Kultury 
w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaplanował na kwiecień.
Kwiecień w Ośrodku Kultury będzie obfitował w szereg atrakcji. Już w pierwszych dniach nowego miesiąca odbędzie się wernisaż fotografii Krzysztofa Błachowiaka, przedstawienie dla dzieci „Kosmiczne przygody” w wykonaniu Agencji Artystycznej Dur Moll oraz 39. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka, który ujawnia młode talenty recytatorskie, pobudza aktywność artystyczną oraz przyczynia się do rozwoju czytelnictwa.

Ze swoim recitalem „Ze starej płyty, czyli 40 lat z piosenką po Polsce i świecie” odwiedzi nas Andrzej Frajndt, wokalista zespołu PARTITA. Zespół jest pierwszą, mieszaną grupą wokalną, która w latach 70-tych wylansowała wiele przebojów, m.in. „Pytasz mnie co ci dam”, „Kiedy wiosna buchnie majem” oraz wygrywała festiwale i reprezentowała Polskę za granicą. Koncert odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00.

Również 9 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy do Filii ODT „Pogodna” wszystkich, którzy chcą trochę poszybować. Właśnie tego dnia odbędą się II otwarte Zawody Modeli Szybowców Mistrzostwa Wesołej „Smyki na start”. Jest to innowacyjna koncepcja zawodów, w których zawodnicy startują na zbudowanych przez siebie modelach, można startować indywidualnie oraz całymi rodzinami.

Bez wątpienia ważnym wydarzeniem tego miesiąca będzie przegląd dzielnicowych młodych talentów artystycznych - artystyczna Wesoła, którego organizatorami oprócz Ośrodka Kultury są także Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy oraz 1.Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Całe przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Pana Edwarda Kłosa. Głównymi celami tego przedsięwzięcia są m.in.: konfrontacja i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży regionu oraz podnoszenie poziomu i rangi amatorskich dokonań artystycznych. Przegląd zostanie przeprowadzony w Klubie „Kościuszkowca” przy Placu Wojska Polskiego 129 w dniach 14-15 kwietnia o godz. 10.00.

Miłośnicy teatru będą mieli możliwość obejrzenia błyskotliwej i zwariowanej komedii oraz popisu aktorskiego kunsztu z udziałem Cezarego Morawskiego, który wygłosi monolog o magii aktorstwa w dniu 23 kwietnia o godz. 18.00. Cezary Morawski to ceniony i lubiany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Na swoim koncie ma bogate doświadczenie w zakresie polskiego dubbingu – zarówno jako odtwórca mówionych ról, jak i reżyser.

Ponadto w dniu 24 kwietnia o godz. 17.30 odbędzie się spektakl teatralny „Igraszki 
z diabłem” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej działającej w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Tadeusza Lempkowskiego.

Natomiast jeśli marzy się komuś wyprawa kajakiem zapraszamy 17 kwietnia na godz. 17.00 do filii ODT „Pogodna” na pokaz slajdów i prelekcję Zbigniewa Lisa, który opowie nam o swoich podróżach składanym kajakiem.

Oczywiście nie zapominamy również o miłośnikach malarstwa. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy wernisaż Wiesława Sawickiego „Z kolorem przez świat”, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19.30 w fili ODT „Pogodna”. Artysta posiada bogate doświadczenie malarskie i od 1959 r. mieszka w Warszawie-Wesołej.

Nie zabraknie również czegoś dla najmłodszych. To właśnie dla naszych, kochanych dzieci mamy przygotowane spotkania z muzyką, czyli koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. ”GIOVANNI PAISIELLO – LA SERVA PADRONA” (przedstawienie operowe w kostiumach), gdzie oprócz grup zorganizowanych zapraszamy również uczestników indywidualnych. Na to wydarzenie obowiązują zapisy. Ale to nie wszystko co przygotowaliśmy dla dzieciaków, ponieważ mamy jeszcze w programie spektakl teatralny „Chatka Zajączka” w wykonaniu Teatru „Władca Lalek”, który adresowany jest dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz spotkanie dla nieco starszych dzieci w wieku 5-9 lat, w scenerii prosto z bajki pt. „Baśniowa sobota”.

Wiele wydarzeń odbywa się u nas cyklicznie i ma stałe grono odbiorców, takie jak Pogodne planszówki czy Klub Miłośników Gier Planszowych - Wesoła Kostka.

Jak widać kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła poprzeplata wiele różnorodnych wydarzeń i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółów oraz plakatów wydarzeń organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage’u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła