Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła i Ośrodku Działań Twórczych Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

1 kwietnia w godz. 10.00-11.30 odbędą się Otwarte Warsztaty Perkusyjne, które poprowadzi Ryszard Rutkowski. Warsztaty organizowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które chcą zapoznać się z podstawowymi zasadami gry na instrumentach perkusyjnych.

2 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci na przedstawienie “Gdybym był piratem” w wykonaniu Teatru Dur-Moll. Mali widzowie będą mieli okazję wejść na pokład statku pirackiego dowodzonego przez najlepszego pod słońcem kapitana Czarnego Tulipana. Ponadto poznają prawdziwy urok życia na okręcie, za którego sterem stoi Hortensja Bajolita i dowiedzą się co to znaczy „żagle postaw” czy „kotwicę rzuć”. Dzieci będą świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznają historie piratów oraz nauczą się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie. Przypominamy, że na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać od 27 marca od godz. 16.00 w siedzibie Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

W dniach 6-7 kwietnia br. w Klubie „Kościuszkowca” przy Placu Wojska Polskiego 129 odbędzie się Przegląd Młodych Talentów ARTYSTYCZNA WESOŁA. W dniu 6 kwietnia zaprezentują się przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, natomiast w dniu 7 kwietnia klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazja. Głównymi celami tego wydarzenia są m.in.: konfrontacja i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży regionu oraz podnoszenie poziomu i rangi amatorskich dokonań artystycznych. Przegląd dotyczy wszelkich prezentacji artystycznych, scenicznych i estradowych, takich jak: teatr, kabaret, piosenka, taniec. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami Przeglądu oprócz Ośrodka Kultury są także Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy oraz 1.Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Pana Edwarda Kłosa. Sponsorem wydarzenia są Piekarnie Cukiernie PUTKA.

W Niedzielę Palmową zapraszamy na pokaz slajdów „Tradycje wielkanocne”. W dniu 9 kwietnia o godz. 17.00 Anna Jóźwiak opowie o tradycjach wielkanocnych w Polsce i na świecie. Święconka, palemki, pisanki, śmigus-dyngus…to tylko niektóre tradycje wielkanocne, które znane są nam od dawna. Jest jednak jeszcze więcej obyczajów, których nie znamy bądź też nie pamiętamy. A dobrze wiadomo co kraj to obyczaj, dlatego poznamy także zwyczaje z różnych regionów Polski jak i ze świata. Po pokazie slajdów odbędą się warsztaty – przygotowanie ozdób wielkanocnych. Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Tak rozpoczniemy przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

W tym miesiącu zapraszamy także dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Muzyczne pogawędki”. Młoda publiczność posłucha aranżacji popularnych przebojów, nie tylko klasycznych. Za każdą z kompozycji kryje się historia opowiedziana dźwiękami trzech instrumentów, będąca doskonałym tematem do rozmowy z młodą publicznością. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 21 kwietnia o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Kwiecień zakończymy koncertem „Dopóki ziemia kręci się”. Na koncert piosenek Bułata Okudżawy w wykonaniu Wiesława Kowalskiego zapraszamy 23 kwietnia o godz. 17.00.

W kwietniu na Pogodnej

1 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu ABBA’s Song, który wykonuje utwory legendarnej szwedzkiej grupy ABBA. W skład zespołu wchodzi czwórka profesjonalnych wokalistów z Krakowa. Artyści nie imitują, a wspominają i przypominają klimat minionych lat. Świetne brzmienie i tematyczne stroje wprowadzą nas w wyjątkową atmosferę.
W repertuarze nie zabraknie takich utworów jak: Mamma Mia, Super Trouper Waterloo oraz Dancing Queen.

Tego samego dnia w godz. 13.00-17.00 zapraszamy na spotkanie „Wesołej Kostki”. Jest to cykl dla miłośników gier planszowych. Kolejne spotkanie odbędzie się 22 kwietnia. Prowadzenie: Dominik Pietrzak.

W pierwszą niedzielę miesiąca Jakub Czajkowski opowie o swojej półrocznej podróży do Azji. W ciągu ponad 5 miesięcy podróżował przez 7 państw. Wędrował po Pamirze i górach Tien-szan, odwiedził klasztory Tybetu i starożytne świątynie w Kambodży. Z dziewiczych lasów w Laosie wjechał do betonowej dżungli Bangkoku. Na miejskich bazarach i w domach zwykłych ludzi próbował wszystkich smaków Azji. Czy warto było rzucić wszystko i wyjechać na pół roku? Wszystkiego dowiecie się podczas pokazu slajdów 2 kwietnia o godz. 17.00.

Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i ich opiekunów przygotowaliśmy cykl spotkań i warsztatów plastycznych pt. „Baśniowa Sobota”. Do świata prosto z bajki zapraszamy 8 kwietnia o godz. 16.00. Usłyszymy powieść o chłopcu, który dzięki pomocy delfina opuszcza tonącą wyspę, aby sprowadzić pomoc dla uwięzionych na niej ukochanych rodziców. Kto wysłucha próśb chłopca z dalekiego kraju? Czy spotka on przychylnych mu ludzi? Zapraszamy na opowieść o miłości, wytrwałości i odwadze oraz na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 3 kwietnia od godz. 16.00. To samo spotkanie Baśniowej Soboty zostanie powtórzone 22 kwietnia o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy ul. Starzyńskiego 21. Tam wejściówki będzie można odbierać od 18 kwietnia od godz. 16.00.

Również 8 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i malarstwa Ewy Küng pod kier. Claudii Stern Uralde Prisco z Locarno oraz prac Urszuli Bucholtz Stefaniak pt. „Światło i cień. Urszula Bucholtz Stefaniak jest mieszkanką Warszawy-Wesołej, doskonale już nam znaną, choćby z zeszłorocznej wystawy malarstwa zorganizowanej przez Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” pt. “Zatrzymać chwilę”. Na obecnej wystawie artystka zaprezentuje swój najnowszy dorobek, na który składa się cykl obrazów olejnych przedstawiających konie - najświeższą fascynację malarki. Ewa Küng, od 1972 r. mieszka w Szwajcarii. Po zakończonej karierze zawodowej, od 2014 r., rozpoczęła edukację artystyczną w szkole w Locarno pod kierunkiem Pani profesor Claudii Stern Uralde Prisco. Z początku artystka tworzyła przede wszystkim prace rysunkowe grafitem i węglem oraz monochromatyczne obrazy akrylowe, zafascynowana ekspresją kontrastu i światłocienia. Od niedawna zajmuje się również malarstwem akwarelowym. Pierwsza wystawa Ewy Küng odbyła się w St.Grallen i obejmowała jedynie jej prace czarno-białe wykonane grafitem, węglem i akrylem. W Polsce obok wyżej wymienionych prac artystka zaprezentuje także akwarele. Wystawa potrwa do 28 kwietnia.

23 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy najmłodszych na spektakl pt. „Czarownica u dentysty” w wykonaniu Studia Artystycznego Arlekin. Za górami, za lasami, za siedmioma… a właściwie to całkiem niedaleko… żyła sobie Czarownica. Miała spiczasty kapelusz, haczykowaty nos, czarnego kota, swój wierny kociołek i ogólnie wszystko, co porządnej Czarownicy do szczęścia potrzebne. Miała także problem. Cóż robić, gdy Twój jedyny ząb zaczyna zachowywać się dziwnie… i ani hokus pokus, ani czary mary zupełnie nie zdają egzaminu?! O-o…chyba czas odwiedzić sąsiada - dentystę, którego wielu boi się bardziej niż jej uroków… Przezabawna bajka o tym, że o zęby trzeba dbać… choć każdego dopada trwoga, gdy trzeba się udać do zębologa. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 18 kwietnia od godz. 16.00.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Dyrektor Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, Pan Edward Kalisz wraz z pracownikami Ośrodka Kultury i Filii „Pogodna” składa serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w gronie rodzinnym.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage’u w portalu Facebook:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła