Konkurs fotograficzny organizowany przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kultura, Wydarzenia, Religia


Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie - Ksiądz Krzysztof Cyliński zaprasza do uczestniczenia w wakacyjnym konkursie fotograficznym.

1. „Wielbić Pana chcę”

Podróżując i wypoczywając w czasie wakacji spróbujmy szukać obrazów ilustrujących wybrane fragmenty z Pisma Św.:

PSALM 23
„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. / Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. / Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, / przywraca mi życie. / Prowadzi mnie po właściwych ścieżkach / przez wzgląd na swoje imię. / Chociażbym chodził ciemną doliną, / zła się nie ulęknę,/ bo Ty jesteś ze mną /…/”

PSALM 131
„Panie, moje serce nie jest wyniosłe / i oczy moje nie patrzą z góry. / Nie gonię za tym, co wielkie / albo co przerasta moje siły. / Przeciwnie: zaprowadziłem ład / i spokój w mojej duszy. / Jak niemowlę u swej matki, / jak niemowlę-tak we mnie jest moja dusza /…/”

Mądrość Syracha
„Wspominać będę dzieła Pana / i opowiadać będę to, co widziałem. / Na słowa Pana powstały Jego dzieła. / Jak słońce, świecąc, patrzy na wszystko, / tak chwała Pana napełnia Jego dzieło /…./ Jakże godne ukochania są wszystkie Jego dzieła /a są jak iskra do zobaczenia / /…/ a któż się nasyci, patrząc na Jego chwałę?”

2. „Kapliczki i Krzyże –świadectwem wiary i miłości do Boga”

Często spotykamy na naszych drogach kapliczki i krzyże, które urzekają nas swoim pięknem albo z których przemawia wielka wiara i piękna miłość do Boga tych, którzy je stawiali. Spróbujmy je uwieczniać i dzielić się tymi obrazami z innymi. Często też zwykłe kapliczki i krzyże postrzegane są przez pryzmat obiektywu w taki sposób, który budzi emocje u innych- dzielmy się również i takim zdjęciami.

3. „Kościół św. Antoniego –wczoraj i dziś”

Przyznajemy, że Kościół jest piękny- ale każdy to piękno dostrzega inaczej- wymieńmy się naszymi spojrzeniami. Oczekujemy również na zdjęcia Kościoła z dawnych lat.

Prace - odbitki w formacie 20×30 cm - do 5 zdjęć w każdej kategorii - przyjmowane będą w Zakrystii lub Kancelarii Parafii przy ul. Borkowskiej 1 do 23 września 2012. Prace, podpisane imieniem i nazwiskiem autora zdjęcia wraz z jego telefonem kontaktowym oraz tematem, a w przypadku tematu 1 z podaniem wybranego fragmentu Pisma Św. , prosimy o dostarczanie w zaklejonych kopertach. Dostarczenie zdjęcia na konkurs będzie równoznaczne z akceptacją Regulaminu, który dostępny będzie w Kancelarii i Zakrystii oraz na stronie internetowej Parafii. Prace nagrodzone i wyróżnione prezentowane będą w czasie obchodów 75-lecia Parafii w październiku b.r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie !!!

Bartłomiej Kuleszewicz