Kolejny wypadek na felernym skrzyżowaniu

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Kronika policyjna


W poniedziałek 7 czerwca około godziny 8:30 na skrzyżowaniu ulic I Praskiego Pułku, Jana Pawła II i Traktu Brzeskiego miał miejsce poważny wypadek, w którym ucierpiało 6 osób. Skrzyżowanie to jest znane z poważnych zdarzeń drogowych, gdzie nieuwaga kierowców, ale też niedostateczna synchronizacja świateł są przyczyną większości wypadków.

Kierujący Nissanem Micrą skręcał w lewo z Traktu Brzeskiego w ulicę Jana Pawła II, podczas gdy nadjeżdżający od strony centrum Warszawy Ford Mondeo uderzył w jego przód. W wyniku wypadku rannych zostało aż sześć osób, w tym kilkuletnia dziewczynka. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna i trzy ambulanse. Spekuluje się, że przyczyną tego wypadku, podobnie jak wielu innych w tym miejscu, była nadmierna prędkość i usiłowanie przejechania skrzyżowania na żółtym świetle.

Wypadek spowodował liczne utrudnienia dla kierowców w godzinach szczytu. Wyłączona została sygnalizacja świetlna, a ruchem kierowała policja. Zamknięto również jeden pas Traktu Brzeskiego w stronę Lublina.

Więcej zdjęć na stronie Wesoła360

Magdalena Grzymkowska