Kolejny fastfood w Starej Miłośnie

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Aktualności

KFC Stara MiłosnaMiłośnicy kurczaków z Kentucky już na wiosnę odnajdą swoje miejsce na osiedlu. Koniec budowy pierwszej restauracji sieci KFC w Starej Miłośnie jest planowany na 30 kwietnia 2011 roku.

Restauracja będzie zlokalizowana na pustej działce położonej w zbiegu ulic Jana Pawła II, Gościniec i Trakt Brzeski, w pobliżu stacji paliw Orlen. To już drugi tak duży fastfood na osiedlu (pierwszy to restauracja McDonald’s, znajdująca się niemal naprzeciwko budującego się KFC), nie licząc coraz liczniej powstających pizzerii i barów kuchni orientalnej. Brakuje natomiast pętli autobusowej, która, wierząc plotkom miała właśnie powstać w tym miejscu.

Inwestorem jest AmRest Holding SE – największy w Europie Środkowej i Wschodniej niezależny właściciel sieci restauracji. Firma zarządza 450 restauracjami, zatrudniając 18 tys. osób i jest znana z takich marek, jak KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee’s czy Starbucks. Kentucky Fred Chicken (w skrócie KFC) ma swoje lokale w 109 krajach na całym świecie, które codziennie odwiedza 12 milionom klientów. Koncern, podobnie jak inni fastfoodowi giganci, jest oskarżany przez międzynarodowe organizacje o znęcanie się nad zwierzętami i uznawany za przyczynę otyłości kapitalistycznych społeczeństw.

Magdalena Grzymkowska