Kierowca linii 502 nietrzeźwy

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Kronika policyjna, Komunikacja

Wczoraj o godz. 7 rano kierowcy jadący z tej dzielnicy Traktem Brzeskim musieli być bardzo zaskoczeni, gdy kilkudziesięciu policjantów zaczęło kontrolę pojazdów i trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze sprawdzili ponad 130 samochodów i zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Wśród nich znalazł się kierowca autobusu miejskiego linii 502, u którego alkomat wykazał 0,5 promila alkoholu.

Te działania to początek akcji drogówki “Wesoła - bezpieczna dzielnica w ruchu drogowym”. Przez trzy tygodnie policjanci skupią się na poprawie bezpieczeństwa na drogach tylko w tej części Warszawy. W Wesołej w zeszłym roku doszło do 25 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 28 zostało rannych. To zaledwie procent wszystkich warszawskich wypadków, ale najmniejszą dzielnicę miasta policja traktuje jak poligon doświadczalny.

Zamierza nie tylko kontynuować masowe kontrole, ale też organizować prelekcje po mszach i wizyty w szkołach. - Zakończenie akcji planujemy na 27 kwietnia, ale to czy rzeczywiście się skończy, zależy od tego, czy w Wesołej będzie bezpieczniej. Potem przejdziemy do kolejnej dzielnicy - opowiada Wojciech Pasieczny, zastępca szefa stołecznej drogówki.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Bartłomiej Kuleszewicz