Każdy może zostać drugim Kasparowem… teoretycznie

Dodano przez Michał Wilk w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

Rozgrywane na 64 polach „wojny” cieszą się niesłabnącą popularnością od VI wieku naszej ery. Grywali w nie królowie i wielcy tego świata oraz zwykli-niezwykli ludzie, którzy przy każdej okazji rywalizowali ze sobą w szachowych rozgrywkach.

Pierwsze międzynarodowe zawody w grze w szachy odbyły się w 1851 w Londynie, później pojawiły się olimpiady… aż wreszcie Urząd Dzielnicy Wesoła postanowił zorganizować turniej dla mieszkańców i miłośników szachów dla mieszkańców naszej dzielnicy. Turniej odbędzie się na Hipodromie Szwadronu Jazdy RP przy ul. Praskiego Pułku.

Zawody przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat i służyć mają przede wszystkim popularyzacji tej dyscypliny. Zawody są całkowicie bezpłatne, nie jest wymagane wpisowe - jednak warto się spieszyć z zapisami, ponieważ ilość uczestników ograniczona została do 30. Zgłaszać można się bezpośrednio u sędzi Agnieszki Burstman pod numerem telefonu 664303892 lub przed samymi zawodami między godziną 12.15 a 12.45 lub na stronie www.chessarbiter.com. Turniej będzie rozgrywany w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund według przepisów Kodeksu Szachowego w tempie 5min dla zawodnika na partię. Kojarzenie zawodników będzie się odbywało komputerowo.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników nagrody w postaci okolicznościowych dyplomów w następujących kategoriach:

  • dyplomy dla 3 pierwszych zawodników w całym turnieju.
  • dyplom dla najlepszego zawodnika ze Szkół Podstawowych
  • dyplom dla najlepszego zawodnika ze Szkół Gimnazjalnych
  • dyplom dla najlepszego zawodnika do lat 8 ( rocznik 2002 i młodsi )
  • dyplom dla najlepszego zawodnika do lat 10 ( rocznik 2000 i młodsi )

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach wszystkich miłośników tej królewskiej gry, naturalnie mile widziane także grupy dopingujące!

TURNIEJ SZACHOWY „Piknik Wesoła 2010” - Blitz

Kiedy: 29 maja (sobota) godz. 13:00-15:00
Miejsce: Hipodrom Szwadronu Jazdy RP. Wjazd i parking od ul. Praskiego Pułku (przy hotelu Villa Park) Warszawa-Wesoła
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 7 - 16 lat

Michał Wilk