Jesienna depresja? Zwalcz ją z nami w OK Wesoła i filii Pogodna!

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Aktualności, Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Listopad w Ośrodku Kultury i filii “Pogodna” będzie wyjątkowy. Przez wrzesień i październik ruszały zajęcia w ramach sekcji, powstały grupy tańczące, rysujące, lepiące i budujące. W listopadzie największym wyzwaniem i zarazem przygodą będzie festiwal. Nie zabraknie także tego, na co zawsze można u nas liczyć: muzyki, spektakli, wystaw i spotkań.

W tym roku po raz trzeci wystartuje Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej “Jak długo w sercach naszych”. To wyjątkowa na skalę Mazowsza impreza, do której zgłaszają się wykonawcy, chóry i zespoły nie tylko z Warszawy, ale z całego województwa. W tym roku przewidziano dwie odsłony. Najpierw 7 listopada w Gimnazjum nr 119 przy ulicy Klimatycznej 1 odbędzie się przesłuchanie uczestników. Finał festiwalu to koncert galowy. Zapraszamy serdecznie do klubu “Kościuszkowiec” przy Placu Wojska Polskiego 129. Wystąpią tam nagrodzeni wykonawcy oraz Warszawska Orkiestra Symfoniczna Sonata im. Bogumiła Łepeckiego. Tego nie można przegapić! W tym roku nasz festiwal został objęty honorowym patronatem przez Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz, Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka oraz Dowódcę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Stanisława Czosnka. Wspiera nas także Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe oraz Piekarnie i Cukiernie Putka.

Na przekór jesieni!

Nie zamierzamy poddawać się jesiennym nastrojom i chętnie wyleczymy Was ze smutków. Dla najmłodszych widzów mamy wesołą bajkę teatralną “Foszek Czyścioszek” Teatru Duet oraz imprezę “Cztery Pory Roku”, czyli zabawy i tańce andrzejkowe. Na spektakl zapraszamy 8 listopada do naszej siedziby przy Starzyńskiego, a zabawy andrzejkowe już 29 listopada w filii “Pogodna”.

Dla naszych gości w wieku szkolnym, gimnazjalnym i licealnym mamy w tym miesiącu wyjątkową atrakcję - spektakl anglojęzyczny. Tego jeszcze u nas nie było! Na deskach sceny filii “Pogodna” zaprezentuje się grupa The Cheerful Hamlets. Trupa aktorów składa się ze studentów i absolwentów Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Władze UW oficjalnie wspierają grupę, której kolejne przedstawienia są przyjmowane owacjami nie tylko w Warszawie. U nas zaprezentują autorski spektakl “Lairmates”. Wyobraźcie sobie młodego studenta mieszkającego z niesfornym kolegą w jednym małym mieszkaniu… z tym, że kolega jest smokiem! Nie dość, że nie sprząta, śmieci nie wynosi to jeszcze trzyma w domu góry złota i porwane księżniczki. Sztuka z humorem w stylu “Shreka”, często niegrzeczna, zaskakująca i … bardzo nasza - już 21 listopada. Najgłośniej będą się na niej śmiać widzowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów!

Z Wesołej do Słowacji i Afryki!

W listopadzie pojawi się u nas także sporo ciekawych gości. W niedzielę 15 listopada w filii “Pogodna” pan Andrzej Pasławski zabierze nas do Słowackiego Raju. Dla widzów przygotował foto-opowieść o sekretach Słowacji, tych na ziemi, pod ziemią i za murami zamków. Niedługo później, w czwartek 19 listopada, Ośrodek Kultury przy Starzyńskiego odwiedzi dietetyk Joanna Krawiec i opowie jak wzmocnić odporność bez stosowania obciążających organizm leków. Im bliżej zimy, tym gorętsza atmosfera w Ośrodku! Bo 22 listopada, w niedzielę podróżnik Robert Gondek zabierze nas do Gabonu i na Wyspę św. Tomasza. Nasz gość brał udział w projekcie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

Co jeszcze? W tym miesiącu nie zabraknie także cyklicznych, znanych już naszym gościom wydarzeń. Znów spotkamy się przy grach planszowych w ramach “Pogodnych planszówek”, a dzieci będą mogły ruszyć w kolejną muzyczną podróż podczas koncertów Filharmonii Narodowej dla dzieci “Spotkania z muzyką”.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach będziemy publikować na stronie www.domkulturywesola.net oraz na naszych profilach na portalu Facebook:

www.facebook.com/okwesola, www.facebook.com/pogodnafilia.

Gorąco zapraszamy!!!

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła