Grudzień w Ośrodku Kultury Wesoła i Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna"

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

W grudniu krok po kroku, z każdym kolejnym dniem Ośrodek Kultury Wesoła oraz Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” będą przybliżać nas do Bożego Narodzenia. Ośrodek Kultury Wesoła zaprasza na przedstawienie, dwa koncerty oraz na konkurs na instrumentalne wykonanie kolędy, Świąteczny Maraton Filmowy, a punktem kulminacyjnych będzie Festyn Bożonarodzeniowy. Natomiast filia “Pogodna” oferuje koncert “Hej ludzie, idą święta!”, wystawę, przedstawienie oraz pokaz slajdów i opowieści z podróży do Laponii, wszystko w duchu zbliżających się świąt.

Grudzień w Ośrodku Kultury Wesoła

4 grudnia o godz. 16.00 zapraszamy na przedstawienie „Mikołajki” w wykonaniu Teatru Urwis. Na małych uczestników oprócz bajki będą czekały mikołajkowe zabawy oraz pokaz pojkami ledowymi – LEDSHOW. Jednocześnie przypominamy, że na przedstawienie obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w siedzibie Ośrodka Kultury od 28 listopada.

Jednak to nie wszystko co przygotowaliśmy dla dzieci. W dniu 9 grudnia odbędzie się koncert Filharmonii Narodowej pt. ”Wyprawa na kraj świata”. Tym razem zawarte 
w programie wiersze i opowiadania oraz miniatury muzyczne sprawią, że mali słuchacze mijając znajome ulice, pola i lasy dotrą hen, aż do królestwa twórczej wyobraźni. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale gorąco zapraszamy też mamy z dziećmi o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21, a o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25.

Pozostając dalej w klimacie koncertowym zapraszamy 10 grudnia o godz. 19.00 do Ośrodka Kultury na koncert Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały, pt. „GWIAZDKI Z NIEBA” 
z udziałem gościa specjalnego. Teatr Muzyczny działa przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego.

„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” to mazowiecki konkurs na instrumentalne wykonanie kolędy. 
W tym roku będzie to już XXVI edycja. Celem tego wydarzenia jest stworzenie możliwości zaprezentowania przez muzyków-amatorów swoich umiejętności wykonawczych oraz propagowanie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych kultury w brzmieniu instrumentalnym. W konkursie mogą brać udział muzycy amatorzy bez ograniczeń wiekowych (z wyjątkiem uczniów szkół muzycznych). Przesłuchania konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach: soliści oraz duety/zespoły. Uczestnicy konkursu wykonają jedną lub dwie kolędy na dowolnych instrumentach akustycznych. Na to wydarzenie zapraszamy 11 grudnia 2016 r. o godz. 13.00 do siedziby Ośrodka Kultury.

Grudzień to miesiąc, w którym po raz ostatnio odbędzie ostatni z cyklu pięciu maratonów filmowych realizowanych w ramach II edycji budżetu partycypacyjnego. Zapraszamy serdecznie 17 grudnia o godz. 21.00 do Auli Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1 na Świąteczny Maraton Filmowy. Informację o tytułach, które będą wyświetlane można uzyskać w Ośrodku Kultury (tel. 22 773 61 88) lub w filii „Pogodna” (tel. 22 427 37 74).

W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia chcemy wprowadzić Państwa 
w świąteczny klimat. Zapraszamy na Festyn Bożonarodzeniowy w Wesołej. W dniu 
18 grudnia w godz.11.00-20.00 parking przy Urzędzie, przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 zamieni się w świąteczną krainę. Na miejscu będzie czekało wiele atrakcji. Będzie można kupić żywą choinkę, spróbować pierogów, pierników czy barszczu. Ponadto odbędą się warsztaty dla całych rodzin, występy artystyczne dzieci i młodzieży, Jasełka oraz koncert Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały. Wspólnie będzie można zaśpiewać kolędy, ubrać choinkę 
i poczuć magiczny klimat Świąt. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Sąsiedzi dla Wesołej, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy.

Grudzień w filii „Pogodna”

Grudzień to czas, który kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia. Aby wprowadzić Państwa w świąteczny klimat, filia Pogodna przygotowała moc atrakcji. 
3 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Uczniów Studia Piosenki działającego 
w filii Pogodna pod kierunkiem Katarzyny Michalskiej pt.: „Hej, ludzie! Idą Święta…”. Koncert złożony jest z pastorałek, piosenek świątecznych oraz tradycyjnych, polskich kolęd w zupełnie nowej odsłonie. Wprowadzi Państwa w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia, a oryginalne wykonania młodych wokalistów zainteresują nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Po występach zapraszamy do wspólnego kolędowania.

O godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Najki – Ilony Szymańskiej pt.: „Jestem”. Tematem przewodnim wystawy jest fotografia dziecięca. Artystka stara się zatrzymać czas, pokazać to, co najpiękniejsze i najważniejsze dla każdego rodzica. Staje się niemym świadkiem życia małych, uroczych skarbów, które odwiedzają jej studio.

10 grudnia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami do świata baśni. „Baśniowa sobota” to cykl spotkań w scenerii prosto z bajki. Tym razem dowiemy się, co wyniknęło z psot niesfornego Władzia i jak udowodnił miłość do swoich sióstr i braci. Węgierska baśń pokaże nam, że warto być usłużnym i pomocnym nawet dla nieznajomych, 
i że nie wszystko jest takie, jakie wydaje się z pozoru. Spotkania prowadzi Alicja Kubas. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy od 5 grudnia.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy bajkę „Podróże Profesora Kalafiora – Biegun” 
w wykonaniu Grupy Teatralnej Echo. Profesor Kalafior jako wielki badacz przyrody 
i zwyczajów zwierząt tym razem zaprasza dzieci do wyprawy w krainę wiecznych lodów. 
A kiedy damy ponieść się przygodzie, zobaczymy, że zwierzęta są jak ludzie. Mają swoje troski i radości. Na przedstawienie zapraszamy 11 grudnia o godz.16.00. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 5 grudnia. Tego samego dnia warto również przyjść do filii Pogodna na pokaz slajdów i opowieści z podróży Kamili Kielar dotyczące Laponii.

Oprócz wydarzeń programowych w Filii Pogodna działa wiele sekcji, dzięki którym każdy może rozwijać swoje pasje, talenty oraz wrodzone zdolności. Może również kształtować 
i wzbogacać wrażliwość artystyczną oraz nawiązywać nowe kontakty i przyjaźnie. W tym roku funkcjonuje u nas aż 35 grup dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia „Zumby”, „Break Dance” i „Latino”. Niedawno do grona instruktorów dołączyli wspaniali muzycy: Roman Sadowski prowadzący zajęcia z gitary klasycznej i elektrycznej oraz Katarzyna Michalska, która uczy śpiewu. Zachęcają oni dzieci i młodzież do aktywnego muzykowania i czerpania z muzyki jak najwięcej przyjemności.

W tym sezonie warsztatem aktorskim mieszkańców naszej dzielnicy zajęły się Olga Miłaszewska oraz Dorota Goriajnow. Instruktorki prowadzą teatr szkolny „IMPRO” oraz grupę dorosłych „Pogodną Trupę Teatralną”. Ich zajęcia pobudzają i rozwijają kreatywność, redukują stres oraz inspirują spontaniczność. Już niedługo zobaczymy młodych i starszych aktorów na naszej scenie.

Najmłodszych zapraszamy na „Akademię Malucha”. To znakomita okazja do sprawdzenia, jak doskonale można bawić się bez mamy. Sekcje „Muzyka i ruch” oraz „Twórczy Maluch” to doskonały artystyczny team dzieci i opiekunów. Z kolei warsztaty „Plastyka dla Smyka” to bajkowa kraina, w której najważniejsza jest wyobraźnia, twórczość i kreatywność. Nie brakuje jej również na zajęciach „Rysunku i malarstwa” dla młodzieży, gdzie powstają fantastyczne prace. Znakomicie działają sekcje takie jak: „Ceramika”, „Rysunek 
i malarstwo” dla dzieci, „Warsztaty Naukowe”, „Modelarnia”, „Język Hiszpański”, czy „Warsztaty szycia”.

Zapraszamy!

Szczegółów dotyczących wydarzeń szukajcie również na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła