Festyn Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura, Wieści z ratusza

Festyn Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

W sercu wielu mieszkańców Wesołej jest już bardzo ciepło i świątecznie a to wszystko dzięki Festynowi Bożonarodzeniowemu, który odbył się 18 grudnia w Wesołej. Na jeden dzień parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła zamienił się w bajkową, świąteczną krainę.

Kiermasze świąteczne w naszej dzielnicy stały się już powoli tradycją. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy Ośrodek Kultury zorganizował pierwszy jarmark w Filii Pogodna, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dlatego organizowaliśmy kolejne świąteczne kiermasze cieszące się dużą popularnością ze względu na swój wysoki poziom i starannie wyselekcjonowanych wystawców.

Naszą inicjatywę podchwytywali też inni, a świątecznych punktów w Dzielnicy przybywało. W ubiegłym roku narodził się pomysł organizacji plenerowego Festynu przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przez Stowarzyszenie Sąsiedzi dla Wesołej. Owocem tego wydarzenia stała się tegoroczna współpraca Ośrodka Kultury, Urzędu Dzielnicy i Stowarzyszenia. Dzięki temu Festyn zyskał całkiem nową rangę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Edward Kłos, Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Do udziału w kiermaszu zaproszeni zostali m.in. twórcy ludowi, artyści plastycy, ceramicy, producenci wiejskich specjałów. Wśród ogromnego asortymentu rękodzieła znalazły się m.in. tradycyjne ozdoby na choinkę, stroiki czy kartki świąteczne. Namioty lśniły świątecznym oświetleniem a z głośników płynęła bożonarodzeniowa muzyka.

W trakcie trwania festynu można było posłuchać starodawnych kolęd i pastorałek jak również piosenek świątecznych w nowoczesnych aranżacjach. Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży z Wesołej, które na scenie zaprezentowały świąteczny repertuar. Począwszy od licznej grupy przedszkolaków, które zaśpiewały świąteczne piosenki i przedstawiły scenkę bożonarodzeniową, poprzez Jasełka w wykonaniu starszych, szkolnych dzieci a kończąc na występie gimnazjalistów i uczestników Studia Piosenki działającego w Filii ODT Pogodna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym oraz Paniom Katarzynie Bazior i Pani Oldze Pietrzak z Przedszkola nr 262, Pani Danucie Czarneckiej-Jagodzie i Pani Monice Rakowieckiej ze Szkoły Podstawowej nr 173, Pani Grażynie Tucholskiej ze Szkoły Podstawowej nr 171, Pani Jadwidze Rosłoniec z Gimnazjum nr 120 oraz Pani Katarzynie Michalskiej ze Studia Piosenki za przygotowanie dzieci i uczniów do występów.

Jednak to nie jedyne atrakcje sceniczne, które odbyły się tego dnia. Artyści z zespołu muzycznego Dur-Moll wystąpili z koncertem bożonarodzeniowym „Białe Święta” a na zakończenie zaprezentował się działający przy Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła teatr muzyczny Niebieskie Migdały.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również plenerowa pracownia z warsztatami plastycznymi i artystycznymi, gdzie mieszkańcy tworzyli zabawki, ozdoby choinkowe, stroiki oraz smakołyki świąteczne. Nasze stoisko z pierniczkami przeżywało prawdziwe oblężenie. Nie zabrakło oczywiście Świętego Mikołaja i elfów. Każdy mógł z Mikołajem porozmawiać i dowiedzieć się na czym polega jego praca.

I co ważne, w jednym z namiotów stała skrzynka, do której można było wrzucić list do świętego Mikołaja. Oczywiście cała korespondencja została wysłana do Laponii. Dodatkowo można było skosztować pierogów, pierników, barszczu, gorących oscypków z żurawiną a także specjalności z foodtrucków. Ponadto wspólne ubieranie choinki, śpiewanie kolęd wprowadziło mieszkańców w świąteczny nastrój. O tym, że pomysł organizacji Festynu Bożonarodzeniowego w Wesołej był trafiony, świadczyła duża liczba odbiorców.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy za wsparcie techniczne i finansowe przy realizacji tego wyjątkowego projektu.

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła