Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Ptaki-Dziwaki"

Dodano przez Szkoła Podstawowa nr 353 w Edukacja, Kultura

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Ptaki-Dziwaki"

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców w marcu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „Ptaki – Dziwaki”. Odbywał się w dwóch kategoriach przestrzennej i płaskiej. Adresowaliśmy go do uczniów klas 0-III wszystkich szkół podstawowych naszej dzielnicy Zaprosiliśmy do współpracy nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Chcieliśmy stworzyć kolejną okazję do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, między innymi po to, aby podejmować działania nastawione na realizację wspólnego celu, wymieniać się pomysłami oraz ćwiczyć kreatywne myślenie.

Efekty wspólnej pracy przeszły nasze oczekiwania. Widzieliśmy, że rodzinne przedsięwzięcie sprawiło wielką radość uczniom i ich rodzicom. Uczestnicy konkursu z dumą oddawali prace, z których stworzyliśmy wspaniałą wystawę. Wszystkie dzieła prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. W naszej szkole było ich aż 95, a z tego co wiemy, w innych placówkach było podobnie. Tam również powstały piękne ekspozycje.

Ponieważ zainteresowanie konkursem w naszej szkole było bardzo duże, zorganizowaliśmy wśród uczniów głosowanie na najciekawszą pracę. Wygrał kolorowy bocian Karoliny Weyssenhoff z klasy Id, która otrzymała nagrodę publiczności. Panią Dyrektor Katarzynę Głusek-Wojciechowicz ujął ptak wykonany przez Mikołaja Laszczkę ucznia klasy II c - ufundowała dla niego nagrodę dyrektora.

Zgodnie z regulaminem konkursu w etapie dzielnicowym każda ze szkół mogła zgłosić do finału po 5 prac w każdej z kategorii. Do naszej szkoły wpłynęło ich 29. Komisja miała niewątpliwie trudne zadanie, aby wybrać najlepsze, najciekawsze i najbardziej oryginalne ptaki. Za zgłoszone prace jury przyznało 10 wyróżnień i 6 nagród głównych (po 3 w każdej kategorii). Każdy uczestnik finału został nagrodzony dyplomem.

10 kwietnia 2015r. do Szkoły Podstawowej przy ul. Cieplarnianej 23 przybyli wraz z rodzicami finaliści konkursu. Pani Dyrektor Katarzyna Głusek - Wojciechowicz podziękowała twórcom przepięknych prac i wraz z burmistrzem Krzysztofem Kacprzakiem wręczyła finalistom dyplomy i podarunki. Uroczystość uatrakcyjnił występ taneczno-wokalny zespołu złożonego z uczniów klas II naszej szkoły, który zaprezentował piosenkę „Kochajmy ptaki”.

Dumni laureaci chętnie pozowali do zdjęć wraz ze swoim pracami.
Bardzo dziękujemy uczestnikom naszego konkursu.

Organizatorzy konkursu:
Renata Matyjaszczyk,
Ewa Komuda,
Beata Orlińska
i Magdalena Kruk

Szkoła Podstawowa nr 353