Czerwiec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła i Ośrodku Działań Twórczych Pogodna

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Czerwiec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Czerwiec rozpoczniemy udziałem w Pikniku Wesoła w dniu 4 czerwca na terenie Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie przy ul. Szkolnej 14. Zapraszamy do stanowiska Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, gdzie na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. Jesteśmy dostępni od godz. 12.00.

„CZAS TWÓRCZYCH DOKONAŃ” to uroczyste zakończenie całorocznej pracy sekcji artystycznych działających w Ośrodku Kultury i Filii ODT „Pogodna”, które odbędzie się 11 czerwca o godzinie 13.30. Jest to wydarzenie, podczas którego uczestnicy naszych zajęć zaprezentują swoje osiągnięcia. Kulminacyjnym punktem Czasu Twórczych Dokonań o godz.16.00 będzie pokaz magii i iluzji
w wykonaniu Konrada Modzelewskiego. Czeka nas wspaniały spektakl, pełen pomysłów i tricków, który zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych.

W tym miesiącu zapraszamy także dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Pod boki z przytupem”. Z tańcem i muzyką dzieci udadzą się na wyprawę po Polsce, by podziwiać piękno gór, uroki Krakowa i mazowieckie krajobrazy. W koncercie nie zabraknie wspólnych tańców, rytmicznych improwizacji i barwnych kostiumów. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 23 czerwca o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Czerwiec zakończymy koncertem pt. „Razem i osobno, czyli piechotą do lata”
w wykonaniu Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały
działającego przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Na wydarzenie zapraszamy 23 czerwca o godz.19.00.

W czerwcu na Pogodnej

3 i 24 czerwca w godz. 13.00-17.00 wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy na spotkanie „Wesołej Kostki”. Na miejscu mamy wiele tytułów, ale zachęcamy również do przyniesienia własnych propozycji. Prowadzenie: Dominik Pietrzak.

Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i ich opiekunów przygotowaliśmy cykl spotkań i warsztatów plastycznych pt. „Baśniowa Sobota”. Któż nie zna bajki o Kopciuszku? 10 czerwca o godz. 16.00 usłyszymy nieco inną odsłonę historii o biednej dziewczynie, w której życie zaingerują czary. Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 5 czerwca od godz. 16.00.

17 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza
pt. Ekwador. Andy i Amazonia
. Podczas spotkania ruszymy w głąb Amazonii i spotkamy się z Indianami oraz zamieszkującymi dżunglę zwierzętami. W Andach zwiedzimy ruiny ośrodków wzniesionych kiedyś przez Inków i odwiedzimy współczesne miasta, gdzie odkryjemy wiele wspaniałych przykładów architektury kolonialnej. Dynamiczna opowieść będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonanymi przez prelegenta.

18 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl pt. „Impro START” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej przygotowany pod kierunkiem i z udziałem Przemysława Buksińskiego. Wystąpią: Danuta Marszałek, Dorota Strosznajder, Katarzyna Zakrzewska, Leszek Milczarczyk, Michał Prasula, Jakub Wierzbieniec, Bernard „Benio” Zakrzewski. Pogodną Trupę Teatralną prowadzi Olga Miłaszewska. Jest to pierwsza grupa teatralna IMPRO w Wesołej, której celem jest nowa forma warsztatów teatralnych. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Animacji Kultury udało się zorganizować 3-dniowe warsztaty z Przemysławem Buksińskim - aktorem, animatorem, performerem, organizatorem działań artystycznych. Zwieńczeniem warsztatów jest spektakl, w którym do gry wchodzą widzowie. Dzięki temu widownia ożywa, staje się sceną, a widzowie aktorami.

25 czerwca o godz. 16.00 przygotowaliśmy dla najmłodszych przedstawienie pt. „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” wykonaniu Teatru O-rety. Krzyś ma ogromne zmartwienie: jego rodzice są ciągle zajęci i nie chcą się z nim bawić. Tak zaczyna się historia chłopca, który przenosząc się za pomocą magicznego kufra do krainy „beztroski” ratuje swoich rodziców z rąk czarownicy Tempory, która zabiera im czas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 19 czerwca od godz. 16.00.

Od 1 czerwca ruszają zapisy na Lato w mieście. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12. Zajęcia w ramach Lata w mieście odbędą się w lipcu, w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego 21
natomiast w sierpniu w Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25. W programie warsztaty taneczne, wokalne, naukowe oraz spotkania z podróżnikiem. Opis zajęć wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Kultury.

Ponadto od lipca rusza Letnie Kino Plenerowe. Zapraszamy wszystkich miłośników kina
z Wesołej na bezpłatne seanse filmowe w plenerze. W repertuarze filmy, które trzeba zobaczyć. Szeroki przekrój tematyczny sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Cykl seansów rozpoczniemy 7 lipca o godz. 21.30 filmem „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody Allena. Kolejne filmy w każdy lipcowy i sierpniowy piątek. Wszystkie filmy będą wyświetlane na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. 1 Praskiego Pułku 31). Zapraszamy wszystkich miłośników kina z Wesołej na bezpłatne seanse filmowe w plenerze.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage’u w portalu Facebook:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła