Ciekawa i …Wesoła, czyli Burmistrz zaprasza na spacer

Dodano przez Michał Wilk w Sport i turystyka, Wydarzenia

O tym, że stolica to nie tylko romantyczne kamieniczki wśród których, niczym grzyby po deszczu, wyrastają coraz wyższe biurowce i galerie wiadomo nie od dziś. Co jednak warto zobaczyć na obrzeżach miasta w majowe poranki?

Okazuje się, że bardzo wiele! Po najciekawszych zakątkach dzielnicy Wesoła najlepiej oprowadzą zainteresowanych wykwalifikowane przewodniczki, które w stworzonym przez siebie autorskim programie opowiedzą uczestnikom niezwykle interesujące historie związane z Wesołą. Cykl złożony z czterech spacerów organizuje Burmistrz Dzielnicy, a każdy ciekawy świata jest tu mile widziany. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 9 maja, a jego tematem będą „Miłosne” początki Wesołej. Będzie to pierwszy z dwóch spacerów zorganizowanych w Starej Miłosnej, na którym uczestnicy dowiedzą się między innymi jaki jest związek nazwy miejscowości Stara Miłosna z miłością czy też skąd i w jakim celu znalazł się w miejscowości kościół św. Antoniego. Ale to dopiero początek atrakcji na tej żywej lekcji historii o dzielnicy. Na zainteresowanych organizatorzy będą czekali o godzinie 10.30 przed Kościołem p.w.św. Antoniego przy ul. Borkowskiej 1, gdzie rozpocznie się magiczna podróż przez najstarsze osiedle Wesołej. Przewidywany czas wycieczki to około 2 godziny. Na drugą część spaceru organizatorzy zapraszają 2 tygodnie później 23 maja o godzinie 11:00 na parkingu przed sklepem LIDL ul. Jana Pawła II 1. Wówczas dowiem się kim był św. Hieronim, skąd wziął się “świdermajer” przy miłośniańskim trakcie i wielu, wielu innych naprawdę interesujących historii! Szczegółowy plan wycieczek, terminy następnych spacerów oraz wskazówki jak dotrzeć do wskazanego przez organizatorów miejsca znajdują się poniżej. Zapraszamy.

Dojazd autobusami 198, 502 (przystanek Sagali) 315, 704, 720, 722, 730 (przystanek przy skrzyżowaniu ul. 1 Praskiego Pułku i ul. Trakt Brzeski)

O kolejnych spacerach już wkrótce:

Michał Wilk