Akcja Szlachetna Paczka 2013 w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano przez Majka Delura w Aktualności, Edukacja

Akcja Szlachetna Paczka 2013 w SP 353 (Fot. Majka Delura)

“… Ci szczerzy i kochający się ludzie dostali nie tylko prezenty, lecz także wewnętrzną świadomość, że spotkało ich coś wyjątkowego. A to w okresie świątecznym jest największym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Jeszcze raz życzę od siebie i rodziny wszystkiego co najlepsze i mam nadzieję, że udział w Paczce uszczęśliwił Państwa tak samo jak nas.”

“Rodzina z całego serca dziękuje za cały trud, jaki darczyńcy włożyli w przygotowanie paczki. Nikt nie spodziewał się, że dostanie tak wiele. Tata i Krzyś wielokrotnie prosili, aby serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego dobrego.”

“… Nie spodziewałem się tak dużej liczby prezentów, przez co jeszcze trudniej jest mi wyrazić moją wdzięczność. To wspaniałe uczucie móc uczestniczyć w przekazywaniu pomocy potrzebującym i było to możliwe dzięki Państwu. Mam nadzieję, że równie silnie jak ja poczuliście Państwo tę paczkową magię. Z całego serca jeszcze raz dziękuję i życzę od siebie i rodziny spokojnych świąt.”

“Chcieliśmy niesamowicie podziękować za wspaniałą paczkę. Uwierzyliśmy, że na świecie są jeszcze bardzo pomocni ludzie - słowa matki.”

“W imieniu swoim i dzieci chciałam serdecznie podziękować za wszystkie podarowane nam rzeczy. Nie umiem opisać jak jesteśmy wdzięczni. Jest nam momentami ciężko, ale takie chwile dają człowiekowi siłę i pojawia się uśmiech na twarzach moich dzieci a one są dla mnie najważniejsze. Jeszcze raz dziękujemy bardzo i życzymy Wesołych Świąt.”

To tylko niektóre z informacji zwrotnych, jakie otrzymaliśmy od wolontariuszy opiekujących się Rodzinami wybranymi przez nas w tym roku w projekcie “Szlachetna Paczka”.

Liczby mówią same za siebie, choć one tak naprawdę nie mają większego znaczenia, zaopiekowaliśmy się 22 rodzinami z Mińska Maz. oraz Rembertowa i ich okolic. Przygotowaliśmy 328 paczek, w tym trzy pralki, dwa łóżka, wózek dziecięcy, biurko i fotel a także rower. Warto wspomnieć też, że do tej pory pomogliśmy 142 Rodzinom 1449 paczkami!

Kolejny, siódmy już raz zapaliliśmy iskierkę nadziei i radości w sercach Rodzin, dla których przygotowaliśmy prezenty. Udowodniliśmy, że wspólne działanie daje siłę, uskrzydla i przynosi wymierne efekty, a obdarowanej Rodzinie dodaje wiary we własne siły.

Mamy poczucie, że angażując się w akcję “Szlachetna Paczka” staliśmy się choć troszkę lepszymi ludźmi, a w Nowy 2014 Rok wkraczamy z radością, satysfakcją i poczuciem, że wspaniale jest pomagać innym.

Z całego serca dziękuję Wszystkim zaangażowanym w “Szlachetną Paczkę”. Nasza staromiłosniańska wspólnota ma ogromną siłę i posiada umiejętność dzielenia się z innymi, którą mam nadzieję, spożytkowaliśmy w bardzo konkretny sposób, wspierając rodziny “Szlachetnej Paczki”.

Do zobaczenia przy “paczkowaniu” za rok!

Zdjęcia z akcji Szlachetna Paczka

Majka Delura
szkolny koordynator projektu “Szlachetna Paczka”

Majka Delura