Akcja lato w mieście - Szkoła Podsatwowa Nr 173

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Edukacja, Wydarzenia

Ledwie zabrzmiał ostatni dzwonek, już od poniedziałku nasza szkoła rozbrzmiewa dziecięcym gwarem. To znak, że rozpoczęła się akcja “Lato w mieście”. Codziennie do szkoły zmierza ponad 120 uczniów - wiedzą, co robią, bo dzieje się tu bardzo dużo ciekawych rzeczy.

Od samego rana można poćwiczyć na sali gimnastycznej pod czujnym okiem Pana Snopka. W szkolnej świetlicy można się pobawić (są ciekawe gry stolikowe), poczytać najnowsze komiksy, wziąć udział w konkursach plastycznych, zagrać lub nauczyć się grać w szachy, przełamać nieśmiałość i nauczyć się tańczyć. Codziennie można korzystać z pracowni internetowej.

W ciągu pierwszego tygodnia akcji dwa razy uczniowie korzystali z zajęć na basenie “Wesolandia”.

W środę 27 czerwca nasi uczniowie brali udział w rozpoczęciu akcji “Lato w mieście” na Polach Mokotowskich, ogromną frajdą była przejażdżka metrem. Na miejscu uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z Panią Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz - Waltz.

W czwartek odwiedziliśmy naszą straż pożarna, Pan opowiadał o akcjach gaśniczych, dzieci miały okazję lać wodę z ogromnych sikawek i obejrzeć od środka wóz strażacki.

W piątek odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej, dzieci obejrzały film o niebezpieczeństwach czekających w trakcie wakacyjnej laby, wzięły udział w konkursie plastycznym z nagrodami.

O godz. 12 nasze kochane Panie kucharki serwują pyszne obiadki, ponieważ zajęcia wyczerpują dziecięce organizmy, ustawia się długa kolejka po dokładki - wiadomo, dzieci wiedzą, co jest dobre.

Ale to nie koniec akcji, zapraszamy wszystkich do 13 lipca w godz. 8-16. Jednocześnie bardzo prosimy rodziców o punktualne odbieranie dzieci.

A oto nasze plany na dalsze dni akcji:

2 - 6 lipca - zajęcia przyrodnicze. Można będzie odkryć tajemnice naszego ciała, obejrzeć swoje włosy pod mikroskopem. Pani będzie ciekawie opowiadać o przyrodzie.

Zajęcia na sali gimnastycznej - można pogimnastykować się, pograć w piłkę i w inne gry zespołowe. Codziennie odbywają się też zajęcia informatyczne, zajęcia plastyczne i filmowe. Stół do ping - ponga czeka na chętnych do gry. W poniedziałek (2.07 i 9.07) (, środę (4.07 i 11.07) i piątek (6.07 i 13.07) zapraszamy na zajęcia na basenie. Wyjście ze szkoły o 8.05 ponieważ na czas wakacji zawieszona została linia autobusowa 137 musimy dojeżdżać z przesiadkami.

3 lipca zapraszamy do Klubu “Kościuszkowiec” na projekcję filmu Pt. “Noc w muzeum” (świetny film).

5.07 znów odwiedzimy straż pożarną.

6.07 odwiedzi nas Pan ze Straży Miejskiej i udzieli wielu rad jak miło i bezpiecznie spędzić pozostałe dni wakacji.

We wtorek 10 lipca zapraszamy na wycieczkę do Sejmu i Senatu. Zwiedzimy z przewodnikiem sale plenarne i wiele ciekawych rzeczy dowiemy się o funkcjonowaniu naszych obu Izb Parlamentarnych. Tego dnia młodszym dzieciom proponujemy wyjazd na film do Klubu “Kościuszkowiec”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali.

Po 13 lipca w naszej szkole rozpocznie się generalny remont, więc musi zakończyć się w naszej szkole akcja “Lato w mieście”, ale nasi uczniowie aż do 31 sierpnia mogą korzystać z akcji w Gimnazjum 119 przy ul. Klimatycznej 1.

Koordynator akcji
Elżbieta Siemińska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Bartłomiej Kuleszewicz