Akcja "Lato w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia


Jak co roku w trakcie wakacji organizowana jest akcja “Lato w Mieście”. Rozpoczyna się ona 2 lipca i trwa do 31 sierpnia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.

W akcji “Lato w Mieście 2012” biorą udział wszystkie publiczne szkoły podstawowe w Wesołej. Proponują one uczestnikom różnorodne zajęcia m.in.: świetlicowe, sportowe, komputerowe czy plastyczne (szczegółowe programy zajęć: Szkoła Podstawowa nr 171, Szkoła Podstawowa nr 173, Szkoła Podstawowa nr 174, Zespół Szkół nr 94). Dla starszych dzieci Gimnazjum nr 119 organizuje zajęcia sportowe, a aquapark “Wesolandia” zaprasza na siłownię.

Ośrodek Kultury Dzielnicy Wesoła zaprasza najmłodszych na zajęcia artystyczne, gry i zabawy sportowe, wycieczki i konkursy. Biblioteka Publiczna organizuje zajęcia literacko - plastyczne - “W czarodziejskim lesie” i “Leśne skrzaty” oraz zajęcia edukacyjno-plastyczne: “Mieszkańcy lasu” i “Ślady i tropy zwierząt”. W programie imprez dzielnicowych przewidziane są także 2 spektakle teatralne: “Magiczny miód” i “Podróż za horyzont”, a aquapark “Wesolandia” zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia na basenie.

Bartłomiej Kuleszewicz