"A teraz uśmiech" w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano przez Stara Miłosna w Edukacja

"A teraz uśmiech" w SP353

W kwietniu w Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie odbył się projekt fotograficzny „A teraz uśmiech” prowadzony przez n. plastyki p. Izabelę Włodek.

Zajęcia w których wzięło udział 13 uczniów z klas 4-6 miały na celu przede wszystkim rozwój talentów i zapoznanie dzieci z fotografią i jej małym rozdziałem zwanym lomografia. Jest to technika w której zdjęcia wykonuje się aparatami na kliszę. Dla dzieci miało to podwójne znaczenie ponieważ po pierwsze miały możliwość samodzielnego wykonywania zdjęć, które stanowiły dla nich niespodziankę, ponieważ nie mogliśmy od razu zobaczyć efektu ich pracy.

W czasie warsztatów gościliśmy p. fotograf Joannę Karolak, która zdradzała nam tajniki fotografii i pod jej kierunkiem wspólnie tworzyliśmy film metodą poklatkową- czyli film złożony z wielu zdjęć który pozwala lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Metoda ta polega na wykonywaniu aranżowanych zdjęć tworzących scenkę w dłuższych odstępach czasowych a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób wspólnie stworzyliśmy film opowiadający o rzeczach, które sprawiają nam radość i dzięki którym się uśmiechamy.

Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości: dzieciom, które były bardzo zaangażowane tworząc kolejne sceny filmu i z wielkim zapałem je realizowały oraz nam prowadzącym, kiedy mogłyśmy obserwować ich ogromny zapał do pracy i chęć nauczenia się czegoś nowego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na stronie szkoły.

Stara Miłosna